bugün

Cok guldurur. Kendi kendine gelin guvey olmaktan baska birsey degildir.

Sormazlarmi adama su ana kadar hangi gs-fb maci turkiye disinda baska bi ulkede canli yayinlandi diye. Biliyorsun cevabi evet hic yayinlanmadi.

Turkiye icin onemli bir derbidir tamnamda dunya icin onemi sifirdir(0).

Istanbul derbilerini gectim adanaspor-adanademirspor derbisinden bile farki yok dunya icin.

Ulke halinde en iyi yaptigimiz sey zaten sadece kendi perspektifimizden bakmak. Belki boylesi isimize geldigi icin boyle yapiyoruz.
tek dünyası türkiye olanlar için normal bir durumdur.
doğru bir sanıdır. geçen seneki gs fb playoff maçını ingiliz kanallarından, güney amerika'nın yerel kanallarından internet aracılığıyla izlemeye çalışıyordum. biri bozulunca diğerine zaplamak zorunda kalıyordum. e *mk madem türkiye haricinde başka yayın yapan dünya ülkesi yok. bu adamların amacı ne o zaman.
gs-fb derbisini bırak 2 hafta önceki gs-orduspor maçının bile brezilya televizyonlarında canlı yayınlandığını bilmeyen yazar söylemi.
futbolu sahada oynanandan ibaret sanan insanlara saçma gelen eylemdir.

derbileri derbi yapan takımların birbirleriyle alakalı olan tarihi, aralarında geçmiş olaylardır.

ve eğer ki iki takımın taraftarı birbirinden nefret ediyor ise, bizim ülkemizde fazlasıyla, o karşılaşma kesinlikle önemlidir.
celtic-rangers
boca-river plate

bunların kaçını canlı izlediniz veya kaç tanesi canlı yayınlandı. ben bir tane boca-river maçı hatırlıyorum yıllar önce ntv yayınlamıştı, başka da hatırlamıyorum. eğer ölçünüz canlı yayınsa sizi yanlış yerlere götürür.

fener-cimbom maçları dünya derbisidir. yabancı kanallar defalarca belgeselini yapmıştır. son örneği de eric cantonadır.

ama futbol kalitesi düşük maçlardır ne yazıkki.

bir fenerbahçeli olarak benim izlemeyi en sevdiğim maçlar fb-bjk ve fb-bursa maçlarıdır.