bugün

en çok bekar gezelim şarkısı ile tanınmış, bir kaç tane adamdan oluşan, bir tek dümdüz ve küt saçları, siyah sözlüğü ile elton johnu anımsatan ve elindeki sallantılı zımbırtıyı * sallayarak aynı anda saçlarını savurmak suretiyle hem müzik hem dansı birleştirme potansiyeline sahip bir grup üyesini hatırladığım grup.
Hüseyin Turan'ın eskiden üyesi olduğunu duyduğum grup
bekar gezelim albümünde kayadan indim bugün türküsü mutlaka dinlenilmelidir.
zamanında bünyesinde hüseyin turan denen organizmayı ve kaşık çalan yerli malı elton john insanını da barındıran, çok şükür artık olmayan boyband.
her parçası mutlaka dinlenilesi dağılmış ama tekrar toparlanmaya çalışan grup.
Bekar Gezelim gibi güzel şarkıyla çıkış yapan pop grubu.O yıllar Ezik müzik gruplarını(Kim Bunlar,Grup Destan v.b) geçmiştir.Müzikleri hoş geliyor kulağıma bu grubun.

Albümleri:
(bkz: Doğaçlama Yürek)1996
(bkz: Bekar Gezelim)1998
(bkz: Sevdalım)1999
(bkz: Ayşelerin Ayşesi)2002
(bkz: Grup Laçin)2004
(bkz: Şinanari)2007
Hatta da Bunların Bekar Gezelim diye klipleri vardı.Kliplerinde Fayton'da idilerdi.Hatta Çarşaflı bir kız vardı.Grubun Solistinin çoğunlukta elinde Saz vardı.Nakaratlarda kafalarını bir sağa,Bir sola çeviriyorlardı.Hatta klibin başında Baterist kameranın önünde saçlarını tarıyordu.Güzel bir klipti....
yıllar sonra aklıma gelip az önce bekar gezelim şarkısının da içinde bulunduğu albümü indirdiğim gruptur.

son nokta : Eski şarkıları özledik be üstad..
(bkz: hayata dair iç burkan gruplar)
bana çocukluğumun saflığını hatırlatır.

bekar gezelim şarkılarında az mı oynamadık.
deniz koydum adını şarkısını da çok güzel yorumlamışlardır.

http://fizy.com/#s/12abtx
şarkı sözleri ve halk müziğini kendilerine özgü caz armonisiyle bütünleştirmesiyle queen'den daha büyük gruptur.
artık yok olup kaybolmuşlardır, onları sadece bekar gezelim şarkılarıyla hatıramızda kalacaklardır..
saygılı, sevgili, usturuplu oturup kalkmasını bilen abilerimizdi. bu yüzden olsa gerek, yok oluyorlar.
bünyelerinden hüseyin turan ve serkan çağrı gibi iki önemli isim çıkarmış, türkiye' de tarzında tek müzik grubu idi. şimdilerde yoklar. yok olmuşlar.
yaptıgı parçalarla bizi bazen güldüren bazen sevindiren, bize eskiyi hatırlatan grup.
tabiki de en meşhur şarkıları bekar gezelim dir. bir tek kral tv nin müzik kanalı olduğu zamanlarda sürekli yayınlanırdı.
halen bekar gezdiklerini düşündüğüm grup. ne yaparlar ne ederler, nerde gezerler bilinmez.
kafa sallamaları bir dönem çok moda olan grup. zaten kendileri de bir dönem çok moda olup yok olup gittiler.
ne zaman televizyon da görsem değiştirirdim kanalı hem abuk sabuk şarkıları vardı, hem tipler bir fena.
şu an trt müzik'te ayşelerin ayşesi diye bişey söylüyorlar. yaşamaktan soğudum yemin ederim. dağılmamış mıydı bunlar? şu gözlüklü, tas kafalı, kaşık çalan adam bile var.

(bkz: grup laçin in şişman gözlüklü top sakallı elemanı)
90' lar muziklerini dinlerken gozume takilarak kendilerini hatirlatan ' Bekar gezelim' sarkisi ile birlikte anilan grup. Eskilerin tadi baskaydi ustad.
bekar gezelim şarkısında müziğin ritmiyle brlikte kafalarıyla yaptıkları hareketle hatırlanırlar.
(bkz: bu sene de bekar gezelim)
bekar gezelim ile parayı bulup kolonya işine girmiş gruptur. (bkz: laçin kolonyaları)
gelmiş geçmiş en efsanevi fakat bir o kadar da underrated grup. bekar gezelim albümüyle amerikada haftalarca toplist'te kalmayı başarabilmiş yegane türk grubudur ayrıca.
metallica grubunun üyesi lars ulrich kendileri için şöyle söylemiştir 2000 yılında; "grup lacin is the best progressive metal grup i've ever listened but they are still not as good as us"
ingilizce bilmeyen cahil arkadaşlar için tercüme edeyim, diyor ki; "grup laçin hayatımda dinlediğim en gelişmiş fantezi müzik grubu. müzik konusunda bizden bir adım önde olmaları ise korku verici doğrusu"