bugün

Türk insanını pezevenklikle tanıştıran nadir oyunlardan.

üstü açık pezo arabasına binince görev başlıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Taksicilikten bir farkı da yok gerçi, amme hizmeti.
yüksek dozda sapıklık içermesine karşın grafikleri yerlerde gezen gereksiz oyun. bence gta yapımcıları vice city'den sonra oyalanmadan gta 4'ü yapmalılardı.
Eğer oyuna başlamadan önce itfaye görevlerini tam olarak yaparsanız yandığınız zaman canınız azalmaz bu sayede dennis orospusunu zahmetsizce kurtarır tempeny piçini rahatlıkla haklarsınız.
Vazgeçilmezimdir. Rocketman şifresini yazarak pasifik'i geçip türkiye'ye gidip mahallemdeki çocukları tarama planları kurduğum oldu benim. Arka fonda onur akın'dan seviyorum seni çalıyor ve ben şehirlere bombalar yağdırıyorum. Güzel günlerdi.
geytavayssitinin eline su dökemeyecek oyundur. tomi versetinin karizması bile oyunu mükemmel yapmaya yeter. sanandıresi bir kere oynamaya kalktım fare ayarı yüzünden hemen kapattım. hem o tip ney lan öyle atletle geziyor adam. vayssitinin mekanları bile insanın içini ısıtıyor. hele o sahili ve palmiye ağaçları yok mu... sabre turboya binmişssin, alttan soul müzik geliyor, gün batımı, insan başka ne ister ki bi oyunda?
Taş gibi oyundur.* ana karakterin karizmasi üzerinden oyun degerlendirmek pek gamer isi degil zannimca. Ayrica rockstar bunu da düsünüp oyuna bir ton spor salonu ve dövmeci dükkani koymus. Yani cj'i kullanici keyfine göre özellestirebilsin diye böylesine sade bir karakter olarak yaratmis diye düsünüyorum. Ayriyetten bu oyunda vc'de olmayan bir hydra gerçegi var. Bu oyuna bok atanlar ya bu ucagi kullanmamis yada beceremeyip yere çakinca ragequit atip oyunu silmis adamlardir.

Ha bir de vice city'yi övmek için neden vice city basligini degilde san andreas basligini kullaniyorsunuz onu da anlayabilmis degilim.
ilk çıktığı zamanlar. '' her yere girilebiliyomu'' derdik
en sevdiğim bilgisayara format atıldıktan sonra ilk yüklediğim oyundur.
içerisindeki hydra uçağını çılgın gibi kullandığım oyundur. uçak gemisine iner kalkardık, şifresi jqntdmh olan jipi alır çöllerde key rose dinleyerek yol alırdık, havadayken eject yapar paraşütü açmadan düşüp yüz üstü denize yapışırdık, mal gibi dakikalarca hayalet şehirdeki mezarlığın orada hayalet çıkacak diye beklerdik, sniper dürbünü ile sahildeki bikinili karıları keserdik. sahiden güzel oyundu be.
alırdık uçağı, area 51 deki roketatarlardan kaçmaya çalışırdık. ohdude, hesoyam, baguvıx yazardık. çesşitli şifrelerle içsavaş çıkartırdık. striptiz kulübünü ilk buldüğümüzda ilkokuldaysak ''ayy ayıp yer'' ortaokuldaysak ''yarrak yalatılan yer'' derdik.
grand theft auto serisinin bolca single ve multiplayer modu bulunan oyunudur.
grand theft auto (gta) oyunları serisinin içindeki en iyi oyundur. senaryosu mükemmeldir.
çocuk oyunudur.
Appstore'de 12.99 tl'ye yayınlanan gta efsanesi. Çıkmış sonunda.
multi theft auto san andreas sayesinde halen gönlümde yer eden oyundur. saygılar.
Gelmis gecmis en iyi oyun.

(bkz: 40 karakteri opeyim)
gta serisinin efsane oyunlarından biridir. ancak bir gta vice city değildir. bisiklet, yüzme ve kas özellikleri vice city'de olsaydı şimdi yine başlardım.
Artık telefonda oynuya bileceğin bi oyun. Bi mafia değildir.
çocukluğumun geçtiği oyundur. içerisindeki karakterler bile hala aklımda.
küçüklüğümüzün efsanevi oyunlarındandır. o dönem oks illeti başımızdaydı, buna rağmen şimdi bile elimde olan playstation 2'de aylarca oynadım bu oyunu. insan çocukken bir başka, gerçekten her şeyin tadı ancak çocuksanız çıkıyor. ben küçükken şampiyonlar ligi maçları bile bir başka olurdu mesela, büyülü gibi gelirdi. tam o ergenliğe giriş dönemine rast gelen san andreas da benim jenerasyonumdakiler için çok önemli bir yer tutuyordur eminim. zira bu oyun, döneminin en büyük devrimini yapmıştı. hiç unutmuyorum, bilgisayarı olan arkadaşlarım bana ''oyun 6 cd imiş!'' derlerdi. o zaman dvd revaçta değildi tabii, 800 mblık cdlere yazılırdı oyunlar. bu detay dahi, gözlerimizin fal taşı gibi açılmasına sebebiyet vermişti.

rockstar games, oyunlara ilginç detaylar yerleştirmeyi sever, bilirsiniz; max payne'den tutun la noire'a, oradan da gta'ya uzanacak kadar farklı oyun yelpazesinde, size bambaşka bir dünya sunar rockstar. tabii bu 'gta' serisinde çok daha fazladır. 1992 yılında geçen oyunun son bölümlerine doğru los santos şehrinde çıkan isyan, los angeles'ta yine 92 yılında patlak veren hükümet karşıtı hareketi hatırlatıp gülümsetir sizi. çıkış nedeni, bizim ''piç tepenny'' dediğimiz siyahi polisin davadan beraat etmesi iken, angeles tarihinde çıkış sebebi yine siyahi bir polisle alakalıdır. oyunun yavşak narkotik şubesi olan crash'in karıştığı skandalların, yine amerika'daki narkotik şubesinin karıştığı rampart scandaldan esinlenip yaratılması ayrı bir gülümseme sebebi. the truth hippisinin sizi devlete karşı kıştırtacak sözleri, big smoke'un çatışma altında hamburgeciden menü sipariş etmeye çalışması, kafayı bulan ryder'ın saçma sapan lafları, kör wu'nun duvara çarpması, maddog'un gereksiz hareketleri, paul ve maccer'in hikayeye balıklama atlayıp sizi gerçekten eğlendirmesi, oyuncakçı zero'nun düşmanına kin besleyip uzaktan kumandalı helikopteriyle dalması, officer pulaski'nin 'son bir isteğin var mı' sözüne 'kız kardeşini becerebilir miyim?' cevabını vermesi, oyunun gereksiz haber kanalı wctr'de polisler içerisindeki kokuşmuşluktan bahsedilirken bağlanan muhafazakar ve liberallerin salak salak tartışması gibi şeyler bu oyuna özel anlamlar yüklemenize sebep olur. k-rose'de çalan country tarzı müzikleri saymıyorum bile... (rose tv ne lan...)

sandbox tarzı oyunların ilk nüvelerinden gta san andreas aramıza katılalı neredeyse 10 sene oldu. ama anısı hala taze.

şimdi gta 5 çıkmış, oynamam! bu oyunu devam ettireceksiniz. başka çıkar yol yok. 'we want cj back!' diye az mesaj atmadım rockstar'a...

edit: wctr teranesi gta 5'te geri dönmüş bu arada. bilenler anlatsın, wicky adlı liberal kadın yine saçmalıyor mu?
hakkında diyebileceğimiz tek bir kelime var.

(bkz: efsane)
üzümymyw gibi bir silah hilesi vardı *
grafik anlamında tam bir felaket olmasına rağmen kossskoca haritası, eğlenceli olması, görevlerin çeşitliliği ve karakterlerin kendine has özellikleriyle insanı çok eğlendiren bir oyundu. o kadar yıl geçmesine rağmen hala bilgisayarımda durmaktadır ve arada bir oynarım.

gta 4 bu oyunun yerini hiç tutamadı. rockstar o kadar büyük harita ve çeşitli görevlerden sonra gta 4 gibi kısır bir oyunu neden yaptı hala merak ediyorum. eğlenceli yanı hiç mi yok 4 ün ? tabiki var. ama bi san andreas değil.

gta 5 i şu ana kadar sadece play station cafede oynayabildik. ilk bakışta iyi gibi duruyor, pc ye çıksın asıl o zaman inceleme fırsatım olacak.
biri Keske dogum günü hediyesi etse de kursak dediğim oyun.
efsanedir. senaryo olsun diyaloglar olsun hepsi mükemmel. bence gta nın en önemli olayı senaryo. mesela grafik bakımından veya diğer özellikleril bakımından gta 4 daha iyiydi ancak senaryosu çok kötüydü. CJ gibi bi yağız delikanlı var san andreasta daha ne olsun.