bugün

ne zaman açsam 'yemişim görevi' deyip hayallerimin peşine düştüğüm oyun.

yani bir insan hiç mi görev tamamlayamaz kardeşim. yok olmuyor bu oyunda. ne zaman açsam kendimi motor çalarken, jetpack ile şehirin üzerinde süzülürken yada havaalanındaki jeti havalandırmaya çalışırken buluyorum. ha birde bir şehirde hiç mi normal insan bulunmaz. şehirde karşılaştığım kadınların hepsi fahişe, erkeklerin hepsi çete üyesi. (belki mahalleden dolayıdır, diğer mahalle sakini karakterleri tenzih ederim)
her seferinde bu sefer misyonları bitiricem diye başına oturup, beş dakika sonra kendimi son model arabalarla dağlara bayırlara vurduğum muhteşem oyun.
her istediğini yapabilmek güzel bir şeydir. sırf bu nedenle bitirilse dÂhi, hdd'De yer işgâl etmeye devam etmesi doğru olacaktır.
oyunun senaryosu bitirildiğinde %65'ini bitirdiğimiz görülür istatistik bölümünde.
atlarsınız uçağa, o şehirden bu şehire uçar durursunuz.
vücut geliştirme, sosyalleşme, hâtun tavlama(!), basketbol oynama(aha ben bunu bulamadım ama)...kısacası daha önceki oyunlarda yönettiğimiz silik karakterle alÂkası kalmamış bir adam carl johnson''ı kontrol ederiz. giysi beğeniriz. takı alırız. dövme yaptırırız.

rpg oyunları gibi karakterimiz çeşitli eylemler yaptıkca daha da gelişir. bol yüzerseniz, swimming, belli silahlarla sık çatışmaya girme o silah için upgrade, bol uçuş flying upgrade sağlar.

özel bir oyundur. sıkıntı sayılabilecek bir yanı ise grafikler...hakkaten ps2 grafikleri artık bugün pc'lerde görüldüğünde burun kıvırıyor insanlar.

ama böyle bir oyunun sağlam grafikli olması demek, boş vakitlerimizde nasa'ya yardım için kullandığımız bir pc'ye sahip olmamız gerektiği anlamına gelir adam gibi oynayabilmek için.

gerçeklik baltalayıcı bir şey de etrafta hiç çocuk yok. gerçi burada da ahlÂk duygusu biraz sorun çıkarıyor.

oyun da olsa annesinin elini tutup kaldırımda yürüyen bir çocuğa roket atmak ??

rockstar'ın ebesi bellenirdi davÂlardan o zaman...
çok yararlı oyundur insana yapay tecrübe kazandırır. Örneğin merka edersin arabayla takla atsam ne olur.....ha patlar güzel. Teyzenin topğunua sıksam ne olur.....haa kaçar yazık vurayım da acı çekmesin. Polisi dövsem ne olur....tabi ya destek gelir. Şu çeteye roket atsam ne olur...... uçtu lan hepsi woaw.
playstation2'nin en eglenceli oyunudur..
2 yıl arayla 2 kez bitirdiğim oyundur ve oyunun bitisinden sonra 2 3 ay boyunca gansgter gibi takilmaya çalıştığım doğrudur. ayrica o berberin yeteneklerine hayranım saç ekme sakal ekme falan.
rockstargames tarafından cıkartılan aksiyon turu bilgisayar oyunu
ekim 2004 gibi çıkacağı duyurulan gta serisinin ikincisi.

sistem gereksinimleri henüz açıklanmadı. benim ekran kartı muhtemelen desteklemez. yükseltmem gerekecek.
türkçe versiuyonlarından birini elimde bulundurduğum ama her kelimeyi sözlük anlamıyla çevirdiklerinden komik hale gelen oyun.örneğin;

cj:shit,shit,shit

çeviri:lanet,lanet,lanet
Pembe pezevenklik göreviyle kazandığım helal paraları at yarışında harcadığım Oyun.
çok zevkli bir oyundur. duymayan olacağını sanmıyorum ama varsa da mutlaka bir kere oynasın. tüm şifreleri:

Silahlar, Can ve Zırh
LXGIWYL - Silah paketi 1 (Thugs Tools)
KJKSZPJ - Silah paketi 2 (Professional Tools)
UZUMYMW - Silah paketi 3 (Nutter Tools)
ROCKETMAN - Jetpack verir.
AIYPWZQP - Paraşüt verir.
WANRLTW - Sınırsız cephane.
NCSGDAG - Tüm silah seviyenizi hitman yapar.
OUIQDMW - Araç kullanırken aynı zamanda nişan alırsınız.
HESOYAM - Can, Zırh, $250.000
BAGUVIX - Ölümsüzlük.
Polis, Seviyeler ve Çeteler
OSRBLHH - Aranma seviyenize 2 yıldız ekler.
ASNAEB - Polislerden kurtulursunuz.
LJSPQK - Polisler tarafından 6. seviyeden aranırsınız
AEZAKMI - Asla aranmazsınız.
MUNASEF - Adrenalin modu.
KANGAROO - Mega zıplama.
IAVENJQ - Mega yumruk.
AEDUWNV - Asla acıkmazsınız.
CVWKXAM - Sınırsız oksijen.
BTCDBCB - Şişmanlarsınız.
KVGYZQK - Zayıflar, sıska kalırsınız.
JYSDSOD - Maximum güç.
OGXSDAG - Maximum güven.
EHIBXQS - Maximum çekicilik.
MROEMZH - Her bölgede çeteniz olur.
BIFBUZZ - Sokakları çeteler kontrol eder.
Araç yaratma
AIWPRTON - Rhino verir.
CQZIJMB - Bloodring Banger verir.
JQNTDMH - Rancher verir.
PDNEJOH - Yarış arabası verir.
VPJTQWV - Yarış arabası verir.
AQTBCODX - Romero verir.
KRIJEBR - Stretch verir.
UBHYZHQ - Çöp kamyonu verir.
RZHSUEW - Caddy verir.
JUMPJET - Hydra verir.
KGGGDKP - Hovercraft verir.
OHDUDE - Helikopter verir.
AKJJYGLC - ATV verir.
AMOMHRER - Tanker verir.
EEGCYXT - Dozer verir.
URKQSRK - Planör verir.
AGBDLCID - Monster verir.
Araç seviyeleri
CPKTNWT - Tüm araçları üst seviyede kullanırsınız.
XICWMD - Görünmez araçlar.
PGGOMOY - Mükemmel araç kontrolü.
ZEIIVG - Bütün lambalar yeşil olur.
YLTEICZ - Agresif sürücüler.
LLQPFBN - Pembe trafik.
IOWDLAC - Siyah trafik.
AFSNMSMW - Uçan botlar.
BGKGTJH - Trafikte ucuz arabalar.
GUSNHDE - Trafikte hızlı arabalar.
RIPAZHA - Uçan arabalar.
JCNRUAD - Ekrandaki tüm araçlar patlar.
COXEFGU - Tüm araçların nitrosu olur.
BSXSGGC - Dokunduğunuz araçlar patlar.
THGLOJ - Sakin trafik.
FVTMNBZ - Trafikte kasaba araçları.
VKYPQCF - Taksilere nitro verir.
VQIMAHA - Tüm araçların seviyesini maximum yapar.
Oynanış
AJLOJYQY - Herkes birbirine saldırır.
BAGOWPG - Herkes sizden nefret eder.
FOOOXFT - Herkese silah verir.
SZCMAWO - intihar edersiniz.
CIKGCGX - Plaj partisi.
AFPHULTL - Ninja teması.
IOJUFZN - Halk isyan eder.
PRIEBJ - Funhouse teması.
SJMAHPE - Herkese 9mm silah verir.
ZSOXFSQ - Herkese roket verir.
Hava ve Zaman
AFZLLQLL - Güneşli.
ICIKPYH - Çok güneşli.
ALNSFMZO - Bulutlu.
AUIFRVQS - Yağmurlu.
CFVFGMJ - Sisli.
MGHXYRM - Gökg ürültülü ve fırtınalı.
CWJXUOC - Kum fırtınası.
YSOHNUL - Hızlı saat.
PPGWJHT - Hızlı oynanış.
LIYOAAY - Yavaş oynanış.
XJVSNAJ - Herz aman gece.
OFVIAC - Turuncu gökyüzü 21:00
gta serisinin en eğlenceli oyunuydu, gerçekten çıkış yılına göre kendini aşmış oyun içinde oyundu.
bağımlılık yapan, bir süre sonra kendinizi oyundan bir karakter olarak bulduğunuz, ''lanet olsun adamım lan yapılırmı cj'e bu'' dediğiniz süper oyun.
görsel
cj denen küfürbaz, it, karıya kıza laf atan bir adamı 50 bin dolar harcayıp cincik gibi giydirdim. adam olur belki ipne diye. hayvan sokağa çıkar çıkmaz fuck you matafaka diye giydirdi elemana. cj sen insan değilsin dostum. bide o karıların birisinin abisi, belalısı, çıkıp sikecek belanı uyandırayım.