bugün

başlık pek açıklayıcı olmadı sanırım, önce onu tanımlıyalım.

bu sahneyi genellikle filmlerde görürüz. bakın şöyle;

filmin kahramanı (genellikle erkek) bir olayı çözmüştür veya bir olayı çözeceğine söz veriyordur. hatunun sırtı kahramanımıza dönük konuşmaktadırlar.

+ jack, halamın oğlu boris için çok endişeleniyorum.
- neden?
+ bilmiyor musun? oh jack, dün harlem otopark mafyası onu kaçırdı.
- nerede bunların yeri.
+ hayır jack... çok tehlikeliler. nunçakaları var!
- ...
+ jack? jack!? kahretsin.

hatun telaşla arkasını döner. jack çoktan gitmiştir. pencere açık, perdeler rüzgarda sallanmaktadır. hatun koşar pencereden bakar, sokağa az önce yağmur yağmış ve bomboştur.

kimse sormaz "ulan it orası gökdelenin 65. katı. ne zaman iniverdin de kayboldun?" veya "eşşek sıpası 46 numara rugan ayakkabı ile laminantın üzerinde ses çıkarmadan nasıl gittin pencereye kadar?" diye.

alalım geri şimdi filmi uğur'cum;

- neden?
- nerede bunların yeri.
+ hayır jack çok tehlikeliler. nunçakaları var!
- ...
+ jack? jack!? napıyon olm öyle pencereye domalmış?
- ehm dışarı bakıyordum.
+ beyaz donun gözüküyor. ayrıca neden çoraplarını çıkardın lan?
- eööö, gizemli şekilde, sessizce kaybolup rating yapacaktım sinsi gibi.
+ allah tependen vursun e mi? leş gibi kokuttun ortalığı ayı. ay bir de beyaz çorap giymiş ruganın altına.
- konuşma lan. sen de zort diye ne dönüyon hemen baykuş gibi.
+ ay kapat kapat pencereyi de, buz gibi ettin içeriyi. suyla çalışmıyor o kombi.
- boris'e bir, sana iki. a.ına koyim be, bir yaşatmadınız ambiyansı.
+ sktir!
+ jack, tuzluğu uzatır mısın hayatım?
- ...
+ jack? jack!?
- ...
+ allahın salağı... yine gizem yaptı.
sevgilinin ayrılalım teklifini anlayışlı ve vakur biçimde kabul edip, kendine iyi bak, hoşçakal dedikten sonra, yıkılmadım ayaktayım edasıyla yürürken, ayağın takılıp yere düşmeye benzer durumdur.
yere düştükten sonra ne karizma kalır, ne vakurluk, artık doyasıya hatta höykürerek bile ağlayabilirsin, zamanı geri getirmek mümkün değil ne de olsa...
+ dur jack açıklayabilirim.
- sktir şerefsiz kadın. neyi açıklayacaksın. bizim yatağımızda enyakın arkadaşımla çırılçıplaksın.
+ jack, halamın oğlu boris'i kaçırmışlar.
- ....
+ hehehehe.
-jack! borisi kacirmislar!

-bosver , bi kere versene

-allah belani versin jack. en gizemlisinden sktir git.

-....
tv lerdeki magazin formatlı yarışma programlarında, yapışkan kameramanlar sayesinde pek çok karizma meraklısı juri üyesi veya ünlü yarışmacının başına gelmiş olaylar zinciri...

ünlümüz;
-bu kadar üzerime gelirseniz ben de bir dakika durmam burada,

der ve arkasını dönüp hızlı bir şekilde stüdyoyu terk eder, lakin kulakları çınlayasıca yapışkan kameraman takılmıştır peşine bir defa, bırakmaz, başlar sıkıştırmaya gururlu ünlümüzü, biraz ısrar ve mikrofon göz teması sonrası başlar ünlümüz dertlenmeye

-benim hayranlarım var, küçük düşüremezsiniz, benimde bir ailem var, annem var, ağlıyo beni böyle görünce vıdı vıdı vıdı....

ne karizma kalır, ne gurur ne de az evvelki arkasını dönüp çıkıştaki asalet. haftaya da tekrar gelir zaten.

halbuki basıp gitse arkasına bile bakmadan, tek kelime etmeden, ne kadar büyüyecek gözümüzde, diğerleri de bunu farkedecek, teker teker basıp gidecekler.
- gizemli bir şekilde gideyim ben diyorum
- aaa, pardon ya sen de mi burdaydın? eee naber nasılsın?
- ...*
erkek: belki de en iyisi bu ilişkinin bitmesi.. (gözler kısılır, kafa yana düşer ve kız hafifçe ittirilir) gidiyorum ben,
herşey çok güzeldi, elveda!
kız: .....

iki saat sonra:

erkek (mesaj): cnmcm benm kafa bu aralar yerinde diil heheh saçmaladm biras kusra bakma yarin aliym seni??

kız:...

30 dk sonra:

erkek (mesaj): hmmm aslında haklısn biten şeyleri nie zorluorm ki chok pardon elveda!

gecenin ilerleyen saatleri:

erkek (içkili mesaj): ya ben sensiz yapamicam gunesimsin sen benim bugun dediim herseyi unut nolursun bak su an
aglıorum:'(((((

erkek (içkili mesaj 2): lanet olsun sana! ilkfgfiljk ilkasgjisfb SDŞLJDFHFGGJKLFD!! ilwkfjiGSD!

KIZ:...

erkek (içkili mesaj 3): aşkım beni affedebilecek misin??
................
- neden?
- nerede bunların yeri.
+ hayır jack... çok tehlikeliler. nunçakaları var!
- ...
+ jack? jack!?
- &%''?%^ aaahhh !!! bu kaykayı buraya koyanı skeyim.
- jack yine tuvaleti kağıt tıkamış. Biri atıp atıp duruyor jack. Jack?