bugün

öğrenmeye başlayanlar için faydalı tüyolardır. yardım edilmelidir.
ona küçük sürprizler hazırlayın. gitara yani.
8 yıldır gitar çalıyorum ama siz siz olun bu dönemde gitar çalmayın çok ayağa düştü millet özentilik olayı yüzünden gitara sardı.
Her şey hayalle başlar. önce gitarla ne kadar kız kaldırabileceğini düşüneceksin o gazla asılacaksın tellere gerisi gelir paşam
kesinlikle irem-hayalet sevgilim ilk şarkınız olmamalıdır.
kız düşürmek amacım değildir gerçek tavsiyeler bekliyorum.
guitar pro ya da çeşitli cd ler veya kitaplar yardımcı olabilir. guitar pro ya başlamadan önce kesinlikle parmaklarınızı nereye basmanız gerektiğini kitap veya akor dersleri ile kavramalısınız. çünkü parmaklar bir kere alıştımı sonra düzeltmek zor oluyor. bas gitara ilk başladığımda serçe parmağımı az kullanıyordum güçsüz diye basamıyordum. daha sonra sıkıntısını yaşadığım zamanlar olmuştu.
şiddetli öneri:kız kaldırmak isteyenlere : oasis-wonderwall tek şarkı. çal kızı kaldır.sonra da müzikle uğraşma.
gerçek çalmak isteyenlere ise başarılar diliyorum.
bi gitarı steve vai gibi bile çalabilirsiniz ya da marcus miller. ama kendi ruhunuzu koymaz ve hissetmezseniz taklitten öteye geçemezsiniz.
Kitap yada kurs gerisi yalan. Bilen birisi varsa hele yemede yanında yat.
Kesinlikle sıcak yaz akşamlarında, kumsalda, ateşin başında Akdeniz akşamları çalarım, kızların aklını başından alırım düşüncesiyle gitar çalmayı öğrenmeyin.
başlangıç seviyesindeki gitar çalan arkadaşlar * sabırlı olun ve bir anda hızlanmaya çalışmayın. egzersizlerinizi düşük metronamla başlayarak zamanla hızlandırın. yoksa ilerde hızlanmada problemi yaşayabilirsiniz. çünkü kaslara yapması gerekeni bir anda öğretmeye çalışırsanız, kaslar o seviyeye alışır ve fazla ilerleme kaydedemez. tıpkı spor salonuna ilk gittiğinizde hafif ağırlıklarla başlamak gibi bişey.
kursa falan gitmenize gerek yok. internet var elinizin altinda, süper yeteneksiz değilseniz bir ayda ilk perdedeki tüm akorlara parmağınız alışır. f hariç tabii. açın izleyin öğrenin, amacı sizi yolmak olan kurslara para vermeyin.
ikinci ayında virtüöz biri gibi tüyolar vermeye başlamak kafidir.

herkes guitarolog nasılsa.

pulgar ile en üst e telinin gereğinden fazla tınlaması nasıl engellenir, gibi sorunlar için, david russel'ın sitesi güzel tüyolar verir tabii.
arkadaşlar ben 2ay içinde orta seviyeli gitar çalabilmeyi öğrendim internetten. Bilmiyorum reklam mı oluyor diye ama öner yavuzun eğitim videolarından başladım 15ders temel gitar eğitimi veriyor ama sonraki dersler demo halinde yani yarısını izleyebiliyorsunuz. Biraz araştırdım internette her yerden kendi isteği üzerine kaldırılmış. Ama bir site buldum 20 parttı 11partını indirebildim ondan sonrasını kaldırmışlar. Ama arkadaşlar iyi bilen biri varsa Allah aşkına şu F akorunun püf noktalarını söylesin ...
akdeniz akşamları ile başlamazsanız hayatınızın geri kalanı hiç iyi geçmez, tüm paranızı kaybedersiniz, sevdiğiniz kız size abi der, gitar falan da öğrenemezsiniz.
Bir deniz kenarı veya üniversite kampüsü gibi yerlerde başlanır.. Ateşte varsa her türlü öğrenirsin.
Eve kapandigimiz su gunlerde tecrubeli arkadaslardan bekledigimiz tavsiyelerdir. Bir hafta calismayi dusunuyorum, bana ihtiyacim olabilecek bilumum teknik taktik tuyolar verebilecek yuzir var midir acaba. Etrafta sekil sukul yapabilecek akorlu sarki calabilecek seviyeye gelsem yeterli olur, maksat kari kiza hava olsun. Evet.