bugün

pandemi koşulları ağırlaştı... yani salgın aldı başını gidiyor...

her gün en az 50 insanımız yaşamını yitiriyor...

hani diyorum... 15 gün evlere kapansak... geçilmeyen köprüye...
gidilmeyen hastanelere ödeme yapılıyor ya...
işte öyle çalışamayan insanlarımıza da ödeme yapılsa da şu illetin önü alınsa...

not: he... bu "yan gel yat osman" ayaklarını yurdum insanı yer mi???
yemez... ne yer??? babagannuş yer... kol böreği yer... patlıcan oturtma yer...
ama bunu yemez...
(bkz: vermediğin oyun ceremesini çekmek)
dünyada tek keriz bizdiriz herhalde. çomarların yanında bizde yanıyoruz ya en çok ta o koyuyor.
ön not: bazı yazarlar konuyu anlamamış. olabilir. herkes herşey' i bilmek zorunda değil.
ancak araştırmadan sallamaya devam ediyorsa bilgilendirelim ki, daha fazla sallamasın.

Hükümetin bütçe kaynaklarını kullanmak yerine özel sektöre ‘garanti' vererek yaptırdığı mega projelerin vatandaşa getireceği ek yük daha şimdiden olağanüstü boyutlara ulaştı. Köprü ve otoyollara sağlanan ‘araç garantisi' ile şehir hastanelerine sağlanan ‘hasta garantisi' nedeniyle vatandaşlar geçmedikleri köprülerle gitmedikleri hastaneler için önümüzdeki yıl mega proje müteahhitlerine tam 6.2 milyar lira para ödemek zorunda kalacak. Bu paraların tamamı vatandaşın devlete ödediği vergilerden karşılanacak. 2018 bütçesine KGF batık riskleri için de 3 milyar lira ödenek konuldu.

şöyle soralım ve konu daha da netleşsin:

1- hangi köprü ve tünelden ne kadar araç geçeceğini yaklaşık tahmin edemiyorsan araç garantisi veremezsin.
yani, sallayamazsın.
ben sallarım tutar, tutmazsa da paşa paşa öderim diyorsan, ya sen kafayı sıyırmışsındır, yada cukka cukka olayı vardır.

2- kimin ne zaman ve hangi hastalıklara yakanacağını garanti ediyorsan, sen müneccimsin demektir.
hadi tahmin ettin. müneccimsin ya. ama tahminin tutmaması bir kenara, sallamanda uçmuşsun müneccim kardeşim,
yada cukka cukka olayı. bilmem anlatabildim mi?

son not:
görsel
Şimdi hıyarın biri çıkar,der gene inadına akp diye...
He bu arada nedense birden aklıma geldi, kafakoparanus nerede,merak ettim?
Ayakların baş olduğu yerlerde başa gelmesi olası durumlardır.
adam orada kullanılmayan yollar, köprüler için devlet garantör oldu diyor, paşa paşa parasını veriyor diyor, adam hala gelmiş çomarlık peşinde. buradan ilgililere duyurulur. bunlardan da çomarlık vergisi alın.
Vermeyin oy .
karakter sınırlamasına takılan başlık.
tam başlık ise : geçilmeyen köprüye gidilmeyen hastaneye 6,2 milyar lira ödemek.

Hükümet, 2018’de garanti araç geçişi nedeniyle vatandaşın geçmediği köprü ve otoyollar için 3.6 milyar TL,
gitmediği şehir hastaneleri için de 2.6 milyar TL ödeme yapacak.

olur mu böyle şey ? demeyin.

akp oldurur, sizde paşa paşa ödersiniz.