bugün

arada pek bir fark olmasa gerek, biri devletin polisine askerine taş atar, diğeri bayrak indirir.

lakin ne hikmetse gezici çapulcular birini göklere çıkartırken, masum bir çocuk edebiyatı yaparken diğerine kan kusar.

ikisi de aynıydı.

umarım gözleriniz biraz açılır.

o kadar irade ve idrak sahibi olduğunuzu sanmıyorum ama yinede umut ediyorum.

çifte standardın luzumu yok.

bu millet ne çektiyse bu iki çocuğu bu şekilde dolduran şeref fukaralarından çekti.

ikisi de vatana millete şer.
ikis de vatan hainidir. tek fark hımmm....neyse bulamadım...
farkı merak edilenlerdir.
biri öldürülmüştür diğer yaşıyordur.en büyük fark budur ikisi de yaşamalıydı ceza varsa hapis var ölüm olmaz !
bayrağı indiren çocuk o işi yaparken öldürülseydi yeni bir berkin elvan vakası ile karşı karşıya kalacaktık.
iyi ki öldürülmedi ki birilerine malzeme çıkmadı.
aralarında şöyle ufak bir fark var geziciler polisleri hükümet yalakası vatan haini olarak görüyor, pkk ise zaten vatan haini ama hükümet tarafından el üstünde tutulduğu zamanlar da oluyor. hükümet gezicilere vatan haini diyor, polis de gezicilerden nefret ediyor. polis pkk'dan da nefret ediyor, ama bazen hükümet yüzünden ses çıkaramıyor... berkin'in pkk'lı olduğu da söyleniyor ama hiç bayrak indirmeye çalıştığı görülmemiş. polise taş attıysa bu pkk eylemlerinde değil gezi eylemlerinde olduğu için, ve gezicilerin polise bakışı az önce bahsettiğim yönde olduğu için berkin kahraman oluyor. ama berkin bu taşı bir pkk eyleminde de atabilecek çocuktu bence, ki eğer o zaman atsaydı sıradan pkk'lı bir çocuk olurdu kimsenin umrunda olmazdı. yakalanırsa ceza alırdı falan... yani çok ilginçtir gezi'nin ayrı bir statüsü var, adamı kahraman da yapar hain de... berkin gezicilerin kahramanı, hükümetin haini. polis hükümetin kahramanı, gezicilerin haini. gezici dediğin en başta cumhuriyetçi-milliyetçi bir güruh. sonra aşırı solcular, eski kafalı devrimciler olaya dahil oluyor olay başka bişeye dönüşüyor ama yine de gezinin çekirdeğini bu cumhuriyetçi-milliyetçi zihniyet oluşturuyor. bayrağı indiren çocuk pkk'lı... cumhuriyetçi-milliyetçi zihniyet bu çocuğu kabullenemez. ama hükümet etse şaşırmazdık, fakan hükümet de konjonktürel olarak tepki gösterdi olaya... şimdi şöyle bir olay var; bazı milliyetçiler berkin'e de, bayrak indirene de karşı. bence en tutarlı olanlar onlar... polisse devletin polisi diyorlar, taş atmayacaksın diyorlar. sonuna kadar haklılar, ama polis de savunmasız vatandaşına sadistliğe varan şiddet uygulamayacak. taş atan ne kadar haksızsa, taş atsın atmasın şiddet uygulayan polis de o kadar haksız... sonuç? sonuç yok amk olayın içinden ben de tam çıkamadım. akp'nin amk bu ülkeyi bu kadar saçma bir yer haline getiren en başta onlar. cehaletlerini de alıp gitseler az biraz rahat ederiz...