bugün

olmadığı biriymişçesine, kimliğini gizleyen bir maskenin ardından entry sıçan gerizekalılardır.
Gerçekleri kabullenemezler. Dünyanın en baştan beri kendilerine haksızlık ettiğini düşünürler çünkü kimse bunları günlük hayatlarında siklemez. Peki bu insanlar ne yapar?

popüler olamama eksikliğini internet sitelerinde giderir. nasıl? Bunun çeşitli şekilleri var, chatroulette de götünü başını açmak, mırc da insanlara yalan söylemek, ya da sözlükte, olmadığı biriymişçesine her şeyi bilen bir eda ile, entry sıçmak. işte bu sonuncusu ile ilgileniyoruz şu anda.

Hayatı boyunca bir baltaya sap olamamış, doğru dürüst bir meslek sahibi olamamış bir gerizekalının "tezek kokan köylü kızları" demesi ile bir anda gözünüze çarpan gerçekliktir bu. Oysa bu bahsi geçen kişi sokağa çıktığında, dönülüp bakılmayan bir hatundur. Fazla kilolarının acısını buralarda ego tatmini ile hafifletmenin yollarını ararken, bir anda, insanların hayatları ile dalga geçerek, marjinal olma çabası göstermeye başlar.

sağa sola önüne gelene bok atar,
iletişime kapalı insan modeli başlığında anlattığım gibi. Şunlar şöyledir bunlar böyledir. Ben en iyisini bilirim ben dünyayı gezmiş biriyim havasıyla hareket ederler.

Bu kişiler buradaki nicklerini hiçbir okul veya iş arkadaşına söylemezler. Ne de olsa popülermiş bunlar.

(#13034429)
nickini kime söylemediğine göre değişen karakter yapısına sahip yazardır.

bazıları sırf sözlük yazarıyım diye artislik yapma amaçlı söyler, kimisi gayet doğal şekilde yazıyorum nickim de bu der.. bi kaç kez yaptım bunu(yani nickimi bi kaç kişiye söyledim) aldığım yorum;

- hmm sözlük yazarısın, yani fırlamasın seeeennnnn
- vaayyy sözlükte yazıyorsun zeki çocuksun seeeennn

gibisine saçma sapan şeyler duydum(2. yorum da saçma olan zeki olmam değil tabii *).. bu bakımdan arkadaş ortamında sözlük muhabbeti geçtiğinde pek sesimi çıkarmam 'he' der geçerim abilerim, ablalarım.
Çıkar birisi sen benim nick altımda ezmişsin der kavga çıkar.
aslında söylemekte sakınca yoktur ama sözlük kafası olmayanların nickinin anlamına takılıp kalması ve 40 saat anlamını açıklamak zorunda kalan yazar kişisinin baş vurduğu yoldur.
çevresinde, sözlük yazarı olan başka kişiler varolan yazardır.
başkasının sözlüğe girip neler yazdığını sorgulamasını istemeyen yazardır.başka bir deyişle içindekileri sözlüğe döken yazardır.
benim lan bu . evet. vaktinde gizlemedim. sildirmek zorunda kaldım. deşifre olmak kötü olmuştu. şimdi böyle rahat. evet.
-patron biliyor musun benim sözlükteki nickim bik bik
*sözlük ne bik bik
-işte böyle entry yazıyorsunuz vakit geçiriyorsunuz
* mesai saatlerinde de sözlüğe giriyor musun peki
-ehe arada yapmıyor değilim
*hayatta başarılar o zaman sana.

kısaca çok mu lazım? benim sözlük nickim kim umurunda. sözlük lan bu çarpıya basınca bitiyor fazla gaza gelmemek lazım.
önemli olan fikirlerdir. nick'ler ister gizlensin, ister gizlenmesin. okur, fikirlerin özüne baksın.
nickiyle hitap edilmesinin bir anlamı olmadığını düşünen kişi.
(bkz: sevgilim hayat)
zannedildiği gibi olmadığım biriymişim gibi yazdığımdan değil.
ne yazdığımı bilmelerini istesem blogda yazarım. ya da nick alırken ismimle alırım değil mi?