türkiye'de akp iktidarı sayesinde cumhuriyet tarihinin en güçlü siyasal desteğini arkasına alan dinci gericiliğin, bu kez taşlamak için bulduğu yeni şeytandır.

kadın "Ben aslında insanların kapalı olmasından hiç hoşlanmıyorum. Bazen korkuyorum başörtülülerden. Geçen gün hastaneye gittim, içeri girdim simsiyah bir öcü geldi üstüme. Korktum, korkutucu geliyor bana." dediği için sanal bir recm'e tabi tutuldu.

tabi kimisi de iğrençleşerek kAdının fiziği ve yüzü ile ilgili değerlendirmeler yapıyor ve gericiliğin kadın düşmanı tarafını da ortaya çıkarıyor.

serra yılmaz herhangi bir siyasal partiye mensup değil, keşke olsaydı.
olmadığı için de gericilikle mücadelesini ancak ekranda kendisine yer bulduğu bir sırada, ağzından çıkan gayet samimi sözlerle ifade ederek yapmak istemiş. türkiye'de sanatçıların örgütsüzlüğü, bir siyasal formasyona tabi olmaktan uzak duruşları, kendilerini hep bir "tek başına parti" olarak görmeleri, işte böyle neticelere yol açıyor.
kendini ilerici ya da çağdaş sayan hırboların hezeyanıdır. lafa geldiğinde birey özgürlüğünden bahsederler, hatta düşünce suçları yüzünden ''en çok bizi siktiler yeaaa!'' demekten geri de durmazlar ama iş başkasına daha doğrusu dindar insanlara geldimi aynı hassasiyeti gösteremeyecek kadar ilkesiz insanlar oldukları için bir de kalkarlar masum gösterirler inançlarından değerlerinden dolayı insanların giyim kuşamlarını, hayatlarını, hiç haddi olmadığı halde eleştiren; ne eleştirmesi hatta hakaret edenleri savunmayı.
kapalı insanlardan hoşlanmayabilirsin, bunu kendi içinde deli gibi kendine tekrar et, hatta hergün uyandığında aynaya bakarak kendine bunu empoze et, kahrolsun gericiler diye bağır, kaldır sol elinide. elini hazır kullanıyorken orta parmağı al götüne de sok, yap tüm bunları ama insanlara fiili olarak taciz etme ne dille ne söylemlerinle.
serra yılmaz denen hacı abla'nın fiziğine bilmem nesine laf edenler bazılarının seviyesine düşmüş olurlar. serra yılmaz zaten kendi içinde defalarca çelişen bir açıklama yaptı, bunu göremeyecek görse de kayıracak olanlar ayrıca maldır, öküzdür. 'onları görünce korkuyorum, öcü gibi geliyorlar gözüme!, ama kimse kalkıp bana neden içki içiyorsun diyemez!''. ah be hacı abla, tamam ister kapan ister anadan üryan gez, dönüp bakarsam adam değilim, ayrıca ''zaten bakmam öcü gibisin hüheeee'' demem, ilkeliyim hamd olsun, insanların değerlerine ya da değersizliklerine saygı duyacak kadar hem de. bence serra hanım bu başlığı görmeli, bir okumalı, kendisini savunan adamlara bir bakmalı. kalkıp kendisine dümdüz küfredecek değilim burada, kamu vicdanı zaten onu mahkum edecektir hiç merak etmesin! ama siz kendini ilerici addeden devrimci en çokta sığır gençlik! ilkeli olun ulan! ilkeli! sırf sizin gibi düşünmedi diye insanlara ne yapıldığı, nasıl hitap edildiği umrunuzda değil! zaten bu megolaman, benmerkezci, benim doğrum haktır tavrınızdan dolayı bir bok olamadınız! olacağınız da yok! gericilikmiş, jargonuna sıçayım!
kendini avrupa'nın ahengine çok fazla kaptırmış entellektüellikle doğduğu toprakların arasında akıl yanılsamasıyla düşüncelerini yozlaşmış bir iradeyle dille getirirken iki kültür arasında yobazlaştığını da açık açık beyan eden kişi dir. "gericilik insan bedenini örten giysilerden korkanların duruşudur." yoksa avrupa da kimsenin rahibelerden korktuğu yok. kendisine şunu da sorabiliriz; serra yılmaz lütfen google den kendi resimlerine bak eğer gördüğün resimlerden korkmuyorsan başı kapalı hemcinsinden de korkmana gerek yok.
onlar da senin kadar zararsızlar.