bugün

Yemin ediyorum Osmanlıca öğretmenleri. Abi ortada devlet yok, yıktık. Bitti bitti. Öyle bir dil yok. Farsça'dan , Arapça 'dan alınan taklit edilen bir yazı şekli. Hatta o bile değil. Geçin bu işleri.
Danışmanlık. Bir bakanın, bir cbaşkanın bir sürü danışmanı olmasının gereğini anlayan beri gelsin.
türkiye açısından bakarsak ve eğer bir meslek sayılırsa youtuberlık denen zımbırtı. veletler doldurmuş, saçma salak videolar çekiyorlar. birbirlerinin götünü parmaklayıp tıklanma peşindeler.
sosyal medya uzmanı.
Sosyal medya danışmanı.
yancılık.

bunu her sektörde meslek edinmiş insanlar var.
bütün meslekler.
(bkz: tesettür uzmanlığı)

modern çağla gelen abuk sabuk mesleklerden biri. ilk duyduğumda dumura uğratmıştı ama varmış bu işi meslek edinenler. örtü nasıl bağlanmalı, nasıl daha şık durur? mesela bu gibi sorunlara çözüm buluyormuş.

(bkz: allahını seven üstüme zanaatkar atsın)
halkla ilişkiler.
hititolog. Derdini anlatacak kadar hititçe konuşsan ne olacak?
giderek mühendislik olmaktadır.

çünkü çok para istiyoruz, evet. aynı işi daha iyi şekilde tekniker yapıyor ve aldığımız paranın neredeyse 3te 1ine. ama gel gör ki o yapıyor sadece. uygulamaya geçiremiyor. bir imzam kaç lira biliyor musun lan sen?
Çaylak olmak.
Sözlük yazarlığı.
anketör.
bakan yardımcılığı.
ev kizligi calisin ulen.
Harita Mühendisliği.
ögrencilik. sabah 6 aksam 4
ortalama 20 yıl ne anladım ben bu işten
(bkz: renk uzmanlığı) mimari veya moda'da renklerin önemi büyük, ancak mimar renk ve mimari arasında ilişki kuramıyorsa o işi bırakması lazımdır. yine modacı için aynı şey geçerli. kişinin kendisi için doğru rengi bulması için bir uzmana para vermesi (bkz: afedersin biraz salakça)
imamlık.
Çünkü her namaz kilabilen imam olabilir zaten. Ya da imamlık mesleğinin içeriği değişmeli.
Bir kişi imam olunca tembel bir insan olur çıkar. elinden ne bir iş gelir ne de başka birşey haa liseden arkadaşları gibi ticarete atilsaydi şimdiye köşeyi dönmüştü. Ama artık o bi imam.
halkla ilişkilerdir.
Cem yılmazında desteklediği gibi başında''Genel'' kavramı bulunan herhangi bir meslektir.
Blogger. Gerçi mabaddan uydurma bir meslek zaten. Yok lan böyle bir meslek.
avukatlık.

mübaşirlik. mübaşirin işini katip yapsın.
her ne kadar ingilizce gerektirse de düğmeye basmaktır*.

leyla ile mecnun'dan gelsin: http://www.youtube.com/watch?v=BhWCM5NAWkI