bugün

(bkz: anketörlük)
omam biyik tarafından araştırılıp uludagsözlük'e yazılan mesleklerdir .
serbest meslek. *
tv programlarında, sunucunun arkasında dikilip, arada bir dans edenlerden olmak veya yarışmalarda hostes olmak. sen orada dikilip, sırıtıyorsun da ne oluyor? sunucuya, yarışmanın sorularını vb. getirir bunlar. kavanoz içinde kağıt taşımak da meslek değildir gerçi.
(bkz: kıyakçılık)
olmasada olur mesleklerindendir.
(bkz: mekatronik)
tıp doktorluğu bu mesleklerin en başında gelir zannımca.
saygılar..

öğretmenliktir. zaten ögretmenliği meslek haline getiren o insanı bulup sikmeli. bir ögretmen para icin bu işi ne derece düzgün yapabilir? yapamaz pek tabi. akşamdan ezberleyip sabah gelip ögrencilere ezber kusmak. bu nasıl bir eğitim anlayısı kardeşim.
Kuşçuluktur efendim.
(bkz: peyzaj mimarlığı)
yıpranmış saç uzmanı.

not: belki böyle bir meslek yoktur. bizi kekliyorlardır.
her meslek grubunun en üst makamı.

en alt kesim çalışır çabalar, en üsttekiler de oturduğu yerden emir yağdırır. ama herkes başarı olunca yöneticiyi, başarısızlık olunca en alt kesimi hatırlar.
turkiye icin basbakan danismanligidir. (bkz: sümeyye erdoğan)
boşbakandır. net. aramızda başbakan olmasını bilen varsa çıksın.
lüks kafe ve restoranlardaki elinde tablet ile gezen hatunların yaptığı iş.

yok anlasam ne yaptıklarını onu da yazıcam ama.

galiba patron vuruyor, hepsi taş gibi amk.
gardrop asistanlığı. illaki kendine göre bir işi vardır fakat ismi itici.
emlakçılıktır. adamlar iki ev, arsa gösteriyor dünyanın parasını kazanıyorlar.
boşbakanlıktır.şuanda bunun en güzel örneğini yaşıyor ülkemiz.
mimarlıktır. sürünüyoruz sabahlara kadar hard proje partileri yapıyoruz her şeyden sorumluyuz ölmek istiyoruz.
tanrılıktır. yarat yarat at dünyaya.

- tanrım dünya çok kötü bir yer oldu ?
+ bana ne ?

-tanrım kan akıyor ?
+ 4 karınızdan başkasıyla yatmayın yeter.

- tanrım çocuklar açlıktan ölüyor ?
+ oruç tutun cennette huri var.

böyle ben de tanrı olurum.
herhangi bir bosch bayii yönetimi *
imamdır.
milletvekilinin danışmanının sekreterine bağlı olarak çalışan santral memuruna ait masada - bir iş gelse de çalışıyor gibi görünsem! diyerek boş boş beklemekten sıkılan, arşivlerden sorumlu torpilli hasan oğlu rızaya çay getirip götüren çaycının kantininde çalışan, ve yaptığı tek iş çay markaları toplamak olan çocuk kominin, ek iş olarak yaptığı; demi koyulan çaylara ilave olarak sıcak su doldurma işidir.. ya da ters mantıkla en dolu işi o yapıyor da denebilir..
avrupa birliği bakanlığı.