bugün

zorunlu din dersi ile beraber kaldırılsa, mantıklı olabilirdi.

bir baskı rejimi kemalizm gidiyor, başka bir baskı rejimi geliyor. ne anladım ben bu saçmalıktan?
pkklıların yapacağı iştir!!
Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. istikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. istiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

atam
tüm kaleleri geri almakla kalmayıp, gaflet, dalalet ve hıyanet içinde bulunanları yargı önüne çıkardık. damarlarımızda akan kudretle türk istiklali ve cumhuriyeti halkına cahil ve aptal diyenlerden kurtartık.

Senin gençliğin koyun diyenlere kodu atam. sen rahat uyu.
hayatımda duyduğum en gerizekafalıca şey.
bir gençliğe hitabemiz kalmıştı, ona da göz koydu şerefsizler!
o çocukların analarının babalarının gençliğe hitabeyle büyümüş olduğunu değiştirmez. yapsınlar bakalım. ne demişler; sen türksün, göster ürksün.
Oldu canım diyelim, bu kadarını düşünmek,buna
cüret etmek kimin haddine, yok öyle yağma..Kimse yapamaz bunu.
bunların eğitim reformu dedikleri de budur işte...ne sosyal bilimler,ne fenni bilimler ne matematik ne de güzel sanatları geliştirelim diye bir dertleri yoktur..al işte kaldırıcan gençliğe hitabeyi de nolcak ilk 5 te mi yer alacaksın dünya matematik olimpiyatlarında,tıpta dünya sıralamasına mı gireceksin ya da dünyanın en önemli müzisyenleri ve ressamları mı yetişecek hitabeyi kaldırdığın zaman..bunların tek dertleri atatürk olmuş artık.sabah atatürk akşam atatürk,,onun ne kadar eseri varsa milli eğitimden silip unutturmak istiyorlar..artık bu kadar açık ve net..kimse bunları anlamıyoruz aptal da sanmasın.. keşke artık biz onun adını her yerden silmek istiyoruz kurduğu rejimi de yok etmek istiyoruz desinler dobra konuşsunlar ben ona da razıyım, söz o zaman birşey demem ama artık herkesin ne olduğunu bilmemiz gereken günlere geliyoruz..biz de tavrımızı ona göre alalım..böyle arkadan çevirmeli işleri hiç sevmem,yıkacaksn adam gibi söyle yık yıkabilirsen türkiye cumhuriyetini..
mazlum-der tarafından dile getirilmiş istek. yerine yenisini bile yazmışlar. çok demokrat buldum bu isteği. desteklemek lazım. evet.

http://haber.gazetevatan....ldirilsin/539402/1/gundem
(bkz: gençliğe hitabe)
bütün kalelerine, tersanelerine girilmenin son halidir. 2 milyon üyeli mazlum der tarafından önerilir. ileri demokrasi olduğu için 40 milyonun itirazına rağmen kabul edilir. mazlumların imtiyazlı azınlık olarak faşizmi ele almasıdır. acıma garibe döner kor götüne olayıdır.
kaldırılmalıdır. türk bayrağı ile istiklal marşına lafımız yok ama gençliğe hitabe ney lan. herkes aynı görüşte olacak diye bir şey yok ki. kaldı ki aradan 80 sene geçmiş bir dünya savaşı ve bir soğuk savaş yaşanmış biz hala 1930lardayız.
kaldıracakları tek şey o cümleleri ezbere bilenlerin bacakları arasındakiler olacaktır. ( nokta )
halk bu sefer gezi parkı için değil hitabesi için meydanlara çıkarsa götüboklu polisin de durduramaz halkı. hangi akla hizmet atatürk devrimlerini kaldırmaya çalışıyorlar hayret edilmektedir. islam islam denerek türklüğü sildirmeye çalışan şerefsizlere bu ülkenin gençleri fırsat vermeyecektir.
faşist ve militarist devlet geleneklerine göre şekillendirilmeye çalışılan türkiye cumhuriyetini, demokrasiye yöneltmekte atılacak adımlardan ikincisidir. ilki andımızdı ve bu saçmalık kaldırıldı. şimdi sıra gençliğe hitabe saçmalığının kaldırılmasında.
-DiNCi DiKTANIN YAPACAĞI GELiŞMEDiR AMA BUNU BAŞARAMYACAKLAR EFENDiM BiZ YURTA BARIŞIN DÜNAYDA BARIIŞIN ADIYIZ EFENDiM DAHA DÜN SURiYE iLE SAVAŞ GÜNDEME GETiRiLMiŞKEN..
tıpkı benim gibi gençliğe hitabenin içeriğini tam olarak bilmeyenlerce umursanmayacaktır.
oysa on yıllarca köylerinde kürt, alevi, çerkez, ermeni varlığını türk varlığına feda etmişti.
gezi parkına dayanak için kullanıldığına göre kaldırmak değil ama yanlış kullanımın önüne geçmek lazımdır.
Atatürk'ün izlerini bu ülkeden silmek adına atılabilecek bir adımdır. Vatan hainlerinin dört gözle beklediği durumdur.
andımız gibi dayatmayla okutulmadığı isteyenin istediği zaman okuyabileceği bir şey olduğu için eğreti olacak eylemdir.
kaldirilirsa, ataturkun hitabede anlatmak istedigi kisiler tarafindan kaldirilmis olacaktir.
(bkz: o kadar da değil)

Andımız için bile bu kadar ses çıkarken geçliğe hitabe veya istiklal marşını kaldırırsa iç savaş çıkar kesin.
Başbakanın bir gençliğe hitabe yazdığını düşünüyorumda şöyle bir şey olurdu heralde...

Ey Türk gençliği..Birinci vazifen dine yönelmektir.Ülkemizin yegane temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir.Seni bu hazinenden mahrum etmeye çalışacak eylemciler olacaktır.Bilimden sanatdan eylemden uzak dur..Kapan ve sadece benim dediklerime kulak ver..Ben ne diyorsam doğrudur.Gençlerin dilinden anlamak için onlara kendi dilimi öğretiyorum.Çünkü ben bir diktatörüm..Eğil ve sus.
artık bu gidişle nufus cüzdanlarından da kaldırılacak türkiye cumhuriyeti değil de kürt cumhuriyeti yazarsa şaşırmayalım arkadaşlar.