bugün

seovi'nin sonunu getiren salca açıklamasıyla yaşanan şey.

o gün her zamanki gibi erken kalkmıştı seovi, güzelce kahvaltısını yaptı ve bilgisayarının başına geçerek dünden kalan seri eksileme işlemini tamamladı. akabinde yeni günün gündemine şöyle bir baktı ve seri eksilenecek kurbanları belirlemeye başladı. akşama kadar çılgınlarca eksi oy verdikten sonra 23:40 sularında bitkin bir şekilde sandalyesine gömüldü. göz ucuyla ekrana bakıyor "lan şunu da bir eksileyim" diye iç geçiriyordu. kapıyı araladığımda memelerini sıvazlıyordu... noluyo lan... ve gelişmeler butonu yandı, what the fuck, yani o da nesi tıkladı okudu göt oldu. bu hikaye burda bitti.
sahane bir dizi karardan oluşan gelişme butonu güzelliğidir. moderasyona teşekkürlerimizi bir borç biliriz.
3 yil gec kalmis olsa da sevindirmis durumdur. tebrikler.
sik gibi bir yenilik getirmiş yanmadır.. evet afedersiniz. her boka seovi seovi diye zırlamanın sonucu bu olsa gerek. olur ya, bir yazar dikkatimizi çekti. bütün entry'Lerini okumaya karar verdik çünkü okuduğumuz 3-5 entry'si gerçekten güzel. ancak geri kalan entry'lerini okumaya başladıktan sonra eksi oy vermemek için hiçbir sebep yok. adam birinde anama, birinde dinime, birinde düşünceme, birinde istanbul'a küfretmiş. * ben bu adamın fikrini beğenmediğim, hatta kimi zaman saçmaladığı yerlerde eksi vermek istiyorum. ama bi yerden sonra bakmışız ki engelleniyoruz... siz kısaca çaylakların oy vermesini engelleseniz daha akılcı. o ne lan, oy vermeye korkarım artık. artık karmayı hayatlarının ego tatmini haline getiren yazarlar için artı nasıl bir ödülse eksi de onun siktiriboktan yazdığı yazıların cezası olmalı arkadaşım!

ha tamam bu sistem böyle devam edecek derseniz, sistemde açık var.

bir tiyatro sahnesinde sürekli olarak alkışlanmak, hatta eksi verilince sinirlenilen tanım entrylerine artı verildiğinde uçmak yerine göre güzel. hatta kulp bile takılıyor 'tanım yaptım artı almak hakkım hacı..!' ancak her şey domates, yumurta, ayakkabı fırlatılmaya başlanınca mı kötüye gidiyor?

bu sistemin objektifleşebilmesi için artı oy için de aynı sistemin uygulanması gerekmekte ya da ben gibi birçok yazarın da oy vermeyi tamamiyle keseceği fikrindeyim.

edit.bu entry'i sisteme güvenerek yazdım.