bugün

i have nature and art and poetry, and if that is not enough, what is enough?
Bazen bazı güzel şeyler biter, daha güzelleri başlasın diye
çok güzel şeyler yazmışsınız arkadaşlar.isterdim ki bir filozof sözü yapıştırayım buraya ama değil bu gecemi geçen bir senenin sözü benim için "ananı sikim hayat".
‘Tevazu gösterdiğinin farkındaysan kibirden kurtulamadın demektir’.

Ataullah iskenderi/
Birilerinin hiçkimsesi olarak yaşamaktansa kendinin herşeyi ol. Başkaları için bir çöl olmaktansa kendi toprağında filiz vererek büyü.
görsel
‘’illa birini seveceksen tene değil cana değeceksin. illa birini seveceksen, dışını değil içini seveceksin. Gördüğünü herkes sever. Ama sen görmediklerini seveceksin, sözde değil özde istiyorsan şayet; tene değil cana değeceksin. ‘’ Hz. Mevlana
Senin bu kadar mutlu olmana ancak senden bir şey alacakları zaman müsaade ederler.
herkes kendi yalnızlığında yitik.
tutku; başlarken ürkek, sürerken tehlikelidir.
En güzel cinayetlerimi geçmişimi öldürürken işledim. Bazıları katil dese de rabbim biliyor benimki nefsi müdafaydı.
Dünyanın en büyük problemi, akılsız ve fanatik kişilerin kendilerinden son derece emin olması, buna karşılık akıllı ve zeki insanların sürekli şüpheler içinde olmasıdır."

Bertrand Russell
görsel
Kalplerini paramparça ettiğiniz insanların yüzlerine iyi bakın, bir gün onlara muhtaç kalacaksınız!
Bu akşam anladım ki bir insan diğer bir insana bazen hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş. Gene bu akşam anladım ki onu kaybettikten sonra bu dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanıp sürükleyebilirim. Evet.
“Saatler boyunca başka saatleri bekleriz.”

Cioran
Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler, ben yine kaybederim.
kahbe kızıl çin kahrolsun!
Saat olmuş 05.00 bu saatte ne söylerseniz söyleyin, gecenin değil, seherin sözü olur artık.
ağaçtan düşen yaprak rüzgarın oyuncağı olurmuş;
hayatla mücadelen tutunduğun daldan düşene kadardır.

sonrasını rüzgar belirler.
karşındakinde gizemini asla yitirme ne yani kartlarını açık oynama öyle benim gibi her hissettiğini söyleme daha çok gecenin tavsiyesi gibi oldu ama neyse artıkın.
Zaman her şeyin ilacı derler de peki zamanı yanlış kullanmak da buna dahil midir.
fakir kalmanın en iyi yolu,dürüst bir adam olmaktır.
Her seçim bir vazgeçiştir. Evet.
bir insanı melek diye sevmek budalalıktır. insanları, bütün pislikleri, hırsları ve zayıflıkları ile sevebilmek kahramanlıktır. dostlarımızda kendimizde bulunmayan yücelikler aramak insafsızlıktır.

sabahattin ali
güncel Önemli Başlıklar