bugün

o an meteora hortumla su fışkırtsam ateşi söndürüp dünyayı kurtarabilirmiyim diye düşündüm.
Sonra daldığım rüyadan uyandım. Ve karşımda onu gördüm, bembeyaz elleri ve upuzun saçlarıyla bana gülümsüyordu. Sonra birden yüzünü buruşturdu..
Ama bildiğini benden gizliyordu, tekrar üzülürüm diye gelmiyordu üstüme fazla.
Kötüysen kötü rolü yapman gerekmez, kötüsündür. Kötü biri olmak hoşuma gidiyordu. iyi olmaya çalışmak hasta ediyordu beni.
"Kadınlar hakkında ne düşünüyorsun?"
"Ben düşünür değilim. Her kadın farklıdır. Aslında en iyi ve en kötünün karışımıdırlar. Hem sihir hem de dehşet. Ne olursa olsun varolduklarına memnunum."
"Onlara nasıl davranırsın?"
"Benim onlara davrandığımdan daha iyi davranır onlar bana."
"Doğru mu bu sence?"
"Doğru değil ama öyle oluyor."
"Dürüstsün."
"Pek sayılmaz."
hasta olmaktansa şeytana uymayı tercih ettim.
Hayat beni yoruyordu çünkü hep, insanlar yoruyordu. iyilik yaptıkça daha fazlasını istiyorlardı hep. Ben de kötü olmayı seçtim...
-neden hep bana geliyorsun? diye sormayı düşündüm. Yanına yaklaştım ve:
- ey yalnızlık neden hep benimlesin?" diye sordum.
- "seni, seninle bırakmamak için" dedi. "sen, seninle değil benimle olmalısın!"
dışarda dolunay vardı: Dolunay, ben ve yalnızlık.....
işte o an içimde bi sızı kesfettim.. onunlayken yada onsuzken yaşadığım bir yalnızlık vardı hep... kendimi ılık sulara bırakıp yavaş yavaş akmayı istedim. içimde kaybolan beni bulmayı istedim.
Aradım kendimi kendi içimde. Nice çıkmazlara düştüm. Kapılar hep başka kapıları açtı. Aradım ama yılmadım...

Son kapıyı açtığımda karşımda onu gördüm. Kendi içimde bile bula bula onu bulmuştum, ben yoktum, o vardı. Nasıl yani ben... o muydum?
ceza sömürgesi- franz kafka.
Huzur - ahmet Hamdi tanpınar.
Genç werther'in acıları-Goethe
Serenad-zülfü livaneli.
Cinali tatilde.
küçük prens.
Goethe - Faust.
kreutzer sonat - tolstoy.
travma - steve hamilton.
thebai üçlemesi.
Kitap

Bu da burda kalsın.
stephen king - the running man(türkçe ismi azrail koşuyor)
Boleyn kızı.
kinyas ve kayra

bana kayraya ne kadar benzediğimi gösteren kitap.
paulo coelho- simyacı.

her şeyde bir hayır vardırı insana işleyen kitaptır. okunmalıdır, sürükleyicidir.