bugün

iç burkan olay. hele ki yanınızda sevdiceğiniz yoksa tabii üşürsünüz amına koyayım, kış gününde böyle açıkta almış yarrak gibi dolaşılır mı?
(bkz: ana beni eversene)
iç anadoluda sıkça yaşanandır. Gündüz sıcaktan gece soğuktan duramıyoz. Çöl amk yeri. Ayrıca üşüdüysen canımı yakayım. Evet.
en büyük fantezimdir. sıcakta uyumak kadar lanet bir şey yok moruk terden bunalımdan uyunmuyor.
Güzel sonbaharın en güzel kısmı.
her zaman iyi olmayandır.

dün yorgan takımını yıkayayım kış geliyor dedim.

gelmiş bile amk iki saatte bir uyanıp montumu düzeltmek zorunda kaldım.

yorgan, sen ne güzel şeysin.
Zobayı yaktım bile ulan kış geldi yav.
uzun ince bir yoldayım üşüyorum gündüz gece gibi iştir. gece burun ve sırtımsı kısım iyice donduğu için iyice üşürüz ayaklarımıza zaten değinmiyorum. üşürken nemrut heykeline dönüşmezsek sabah güneşi söverek.. pardon selamlayabiliriz.
herkesin pijama gibi ince rahat seyler giyip yatarken benim bir arti bir dogalgaz olmayan bekar evimde demirdokum klima elektrikli soba yakip butun evi uzerime giyip yatmam.
her seyi uzerime giyer kapisonu orter sirtima da bir kazagi koyup kollarini on tarafa alirim.
sirtimda olusan buzullarda iglolar kurup yasarlar buzullara delik acip balik avlarlar fok baliklari bile gelip el cirparlar.
sonra bu sirt usumesi agrimasi uyusmasi icin kalkip dr a gittim kurek kemiginin orada kas yirtilmasi varmis ondan durum boyleymis.
ayaklar zaten beton.dolasim bozuklugundan oturu.
neyse kis gelince herkes erken uyuyor sessizlik oluyor.
o guzel bak.