bugün

şehit midir ölü müdür bilinmez ama, insanlık yoluna öldükleri kesindir.
şehit kelimesinin anlamını bilen kişidir. tartışma açıcam diye başlık sıçan guruhların son bombalarından biridir.
Radikal olcam, farklı olcam diye bu kadar da sacmalanmaz ki arkadaş. son sozum de o yandaş, herşeyi isine geldigi gibi yorumlayan moderatorlere; sizin istediginiz gibi konusmayan, istediginiz gibi düsnmeyenlerin girilerini sildirmek, hani hers seferinde o cok savundugunuz dusunce ozgurlugunun neresine sıgıyor? ama sizde haklısınız, bazı seyler cok sesli soylenirse yine bazılarından reklam alamazsını cepleriniz cok dolmaz dimi? Bir mal sürüsünden olusan su mekanda dusunerek konusabilen sadece birkac arkadasa saygılar. işbu entry kısa bi süre sonra silinir, ama silenlerden cok daha az silik kalacaktır her zaman...
şehit; şehadet eden anlamındadır ve din derslerinden öğrendiğimiz kadarıyla, şehit olunması için islam ı savunma, islam için savaşma ve o uğurda ölme durumu vardır. filistin gibi müslüman bir ülke yi savunmak için bu mücadelede bulunmak, islamı savunmak ve islam içın savaşma amacındadır. tabi ki kimin şehit olduğunu kimin olmadığını biz bilemeyiz. hatta sırf şehit olmak için kendini savunmadan, merminin önüne kendini atmakla şehit olunmadığı söylenmektedir. ama şu kesin ki herkes o geminin içinde yer alamazdı..
israil in öldürdükleri sehitse askerler peygamberdir.
onların ölü israilin öldürdüklerinin ölü sinekten farkı yoktur olmayacaktır.
onlara şehit diyense olsa olsa recep bey'dir.
Hımını yahu. Ölen pkk li şehit, ölen asker şehit, ölen öğretmen şehit dostta düşmanda şehit kitabını yiyeyim. Biz nasıl emin olacağız hangisi şehit. Meşru baskının dediğimi şehit yani? Peh!
cihadı tam manasıyla anlayan, kavrayan takdir edilesi kişi.
cihadı götüyle anlayıp götüyle yorumlamanın vahim sonucudur.
Allah katında gerçek şehidin kim olduğunu bilen insandır.
trafik kazasında ölen askere bile şehit diyen sözde müslümanlar yahudilere karşı müslüman kardeşlerine yardım edenlere şehit demiyorsa bu onların ayıbıdır.başlıkta geçen kişilerden biri de benim.
onu diyen bunu da demistir:

şehi̇tlere özlem...

ah bu gemide olup, alnımdan vurulsaydım

kana bulanmış yüzle, yerlere uzansaydım

şehadeti koklayıp, şehidlerle uçsaydım

şeyh ahmed yasin gibi, paramparça olsaydım...

rantisi gülümseyip beni kucaklasaydı

bütün şehidler gelip, hasretle sarılsaydı

hoş geldin yahya sesi, semada duyulsaydı

efendimiz şefkatle başımı okşasaydı

nasib olmaz herkese böyle güzel şehadet

ey müslüman üzülme, şehadettir saadet

kanınızla gazzede, yeşerecek adalet

sabret mescidi aksa, bitecek bu esaret

i̇brahim, çetin, necdet, ümmetin iftiharı

cengizler ve fahrimiz, şehadet aşıkları

furkan, cevdet, ali haydar, yıkacak calutları

hayberi unutmayın israiloğulları

aksanın feryadları, birleştirdi ümmeti

tek vücud olmalıyız, sağlayalım vahdeti

ey müslüman silkelen, at artık bu zilleti

bilelimki direniş getirecek izzeti.

keşke gemide olup bin canımı verseydim

diyarbakırdan kalkıp,bu kervana girseydim

ali haydar gibi eve, kefenimle gelseydim

şehadet tacı giyip, şehidlerle gitseydim

dua edin yahyaya yatağında ölmesin

rabbinin huzuruna, utanç ile gitmesin

şehadet özlemimiz, hiçbir zaman bitmesin

mal makam dünya hırsı, kalbimize girmesin

not: belki ne kadar salak olduklari daha rahat anlasilir diye eklenmistir.
dünyada yalnız bırakılmış bir bölgeye yardım götürürken ölen kişiye hakkını veren insandır.yorum işi değildir,şehitlik makamı sadece ait olduğunuz toprak uğrunda can vermeyle kazanılmaz.şehitlik makamı sapkın ideolojilere karşı duran,bu yolda ölen her babayiğidin hakkıdır.
topragini savunmak icin olenlere kelle diyenin ta kendisidir.
toprağının sınırlarının sadece edirne ve karsı kapsamadığını bilen akıllı kişidir.
dünyada devletlerin bi bok olmadığını,meselenin kafalarda,fikirlerde bittiğini düşünen kişidir.
gazzeye giderken gemide ölenlerin şehit olarak nitelendirilmesinin kimseye hakaret olmadığını düşünen kişidir.zira totemizm bu ülke insanına yakışmaz.
Koyun ideolojisine sahip olan kisidir, totemizmi kendine yakistirmaz da ilkel kavimlerin kurban adetinin oznesi olmayi kendine yakistirir.
bile bile lades yaparak ölmüş kişiye verilmiş yanlış sıfattır.
sen hangi toprağı savunuyorsun diye sormuş bazı ayılar şehit olan kişilere, acaba o gidilen filistin toprakları, israilin işgali altındaki kudus falan bundan 1 asır öncesine kadar kimin toprağıydı, orda yatan binlerce atandan dedendemi haberin yok.ingilizler o toprağı kimden alıp, kimin toprağını kime verdi. ama tabi bu beyinler türk tarihini sadece 20. yuzyıl ve sonrası olarak bilirler öncesi hikayeden ibarettir, normaldir.
sadece vatan için ölünce şehit olunduğunu sanan dini bilgisi eksik kişinin söylemidir.
gereksiz ölüm diye diretmiş bazı ayılar, şehit olan o 9 kişidende, ailelerindende utanmaz bu ayılar.
kore savaşında ölen askerlere bile şehit deniliyorsa normal karşılanması gereken durumdur.
tabiri caiz ise "ota boka şehit demiş" kişidir.
güncel Önemli Başlıklar