bugün

orta okuldayken kitaptaki Atatürk resmine sakal çizmiştim ve hocadan dayak yemiştim.
bir başka versiyonu ise, telefonda konuşurken yaşanır, ve elinde kalem kağıt olan kişi başlar yazmaya çizmeye. adam 2 dakikada van gogh olur.
boş vakitlerde gerçekleştirilen olaydır. bu davranışı hiç yapmamış birine rastlamak zordur.
başbakan rte'nin fotoğrafına yapıldığı zaman tehlikeli olabilecek iştir, zira kendileri böyle şeylerden hoşlanmayıp sizi mahkemeye verebilirler.
bursa-ray istasyonlarındaki pepsi otomatlarında boy gösteren aysun kayacı' nın bacaklarına kıl yapmak gibi çeşitlemeleri de mevcuttur.**
eğer fotoraftaki insan sakallı ve bıyıklıysa güneş gözlüğü çizilebilir. yada dişleri çürütülebilir. *
türk olmanın getirisidir.*
(bkz: nasıl bulmak istiyorsanız öyle bırakın)
dersi dinlemeyen öğrenci davranışı. bir de tırnak yiyenleri ve saçla oynayanları vardır bunların.
mevcut durumdan memnun olmayan kişinin değişim için önündeki gazeteden işe başlamasıdır. derinlemesine bir çözümleme yapma gereği yoktur. olay tamamen oturduğu yerden meşgale bulma çabasıdır.
bir de bunların "geometrik olarak kapalı harflerin içini dolduran" tipleri vardır. bir ileri aşamasıdır. yaklaşmamak gerekir.
siyasilerin tamamını refah partili yapma eylemi. bilhassa süleyman demirel'i çok kez sakallayıp refah'a kazandırmak istesem de adamın mayasının bozukluğundan mıdır nedir bi türlü olmadı. o nasıl bir kafa öyle ya!
eski sanatsal bir aktivite.
sorular kazıklaşıp can sıkmaya başladığında kalem bir müddet elde sallanır, evrilip çevrilir.
kafa, resimdeki ünlünün gülüşüne v.s takılmaya başlar
"bak sanki bana gülyo bu, demi! evet evet dur sen şimdi!" gibi.
sonra yavaştan yavaştan değişimin keyfine vara vara,
sakal, bıyık, çürük diş, şöle yanağa kocaman bi ben.
eskisi kadar olmasa da, accuk eğlenebilirsiniz bunda bir beis görmüyorum. tavuğun suyuna ekmek banarken de görmedim ben bu beis'i.
saplanıdır.. arkadaşınız varsa acilen terk tavsiye edilir... belki de zor beğenmekten, "eah ben daha iyisini yaparım" demekten ileri gelmektedir...
bayanları erkek, erkekleri de bayan tipine benzeterek eğlenmeye çalışma yötemidir. oldukça eğlenceli sonuçlar verebilir, zamanında eğlence anlayışı sadece bilgisayar oyunlarından oluşmazken çocukluk dönemlerinde kullandığımız hayal dünyasını genişleten eylemdir.
fotoşop olayının çıkış noktasıdır.
psikolojik bir rahatsızlık belirtisi.
kahvede ki gazatelere yapılan işkencelerden biri.
okuldaysanız ve etrafta gazete yoksa, ders kitaplarındaki resimlerinde nasibini aldığı, can sıkıntısını gidermeye yönelik aktivite.
çocuk yaşta gerçekleştirilebilecek eylemdir. yetişkinken can sıkıntısından yapılabilir.
bir mankene top sakal yada fatih ürek 'e pala bıyık çizmek keyif vericidir
boş zaman eğlencesi.
bunun bir de erkekleri kirpik,kalın dudak ve uzun saçlarla kadına benzetme operasyonu vardır ki sonunda eserinize siz bile yarılabilirsiniz. kenan doğuluyu aysel gürel kıvamına getirmişliğim vardır. eğlencelidir.
özellikle gazetedeki "bayan" fotoğraflarına sakal bıyık çizilmesi gerçek bir sıkıntılı ruhun kalemden gazeteye akmasıdır.
gazete ve dergilerde yer alan kadının, kuku ve poposunu delmek şeklinde de baş gösterebilen, komik olduğu sanılan, aslında hiç de öyle olmayan, boş insan aktivitesi.
güzel bir bayan mankeni ya da meşhur bir erkeği bayram'a benzetme eylemidir.
(bkz: ayıcı bayram)
(bkz: gırgıriye)