bugün

garsonun yapabileceği piçliklerin yanında hiçbir şey ifade etmeyen çakallıklardır.
içine balgam atılmış ketçap-mayonezli yiyeceğin yanında sidik aromalı kolayı ücretsiz tatmak isteyenler, şanslılarsa komik maceralarını evde kan sıçarak daha eğlenceli hale getirebilirler.
(bkz: garsona piçlik yapılırken garsonun piçlik yapması)

garson olarak girilmesi gereken lokantadan garsonu kovmak gerekir. müşteri kılığında gelen garson adayı garsonu kovdurabilmek için bir bahane bulur ve harekete geçer.

aday: a
garson: g
garsonun arkadaşı: g.a

a: bana çabuk patronunu çağır!
g: patron benim.
a: hadi ya.
g: noldu yemedi mi?
a: yok ellerinize sağlık diycektim çok güzel olmuş.
g: yediyseniz kalkın.
a: evet ben uçtum o zaman.
g.a: ehehehe abi yedi çocuk seni patron sandı.
g: yaa tanıyorum o *bneyi işimde gözü vardı ne zamandır kolluyo. iyi oldu bi daha gelmez ehehe.
genelde kıl garsonlara yapılan piçliklerdir. mesela çorbanın içine kıl atıp yaygara koparmak.
orda sabahtan akşama kadar çalışan emekçi kardeşlerimize yapılan iğrençliklerdir.

marifet değil yani.
Boş çay bardağını almaya geldiği zaman "ziyade olsun" şeklinde kaşıkla fincanı kapamak. kaşığı bardağın içine atmayı akıl edemezse dengede tutmaya çalışmasını keyifle seyretmek.

Akıl ederse tüm zevki kaçıyor.
Garsona yapılan piçliği bilmem ama garsonun yaptığı piçliği bilirim. Mesela servisi kapattık diyerek bir sprite'ı bile vermezler.
-soğuk kahve var mı?
+var efendim
-o zaman ben bi kola alayım.
şeklinde gelişen diyalog. ilk başta bilinçsiz yapmıştım sonra yüz ifadelerini görünce devamlı yapmaya başladım.
inatla "var dedim ama" diye diretenler de oluyor. "tamam ama canım şimdi kola istedi?" diye garsonu çileden çıkarabilirsiniz.
yapmayın. iyi bir şeye işaret değildir. sol kulağınız çok çınlar sonra...
- soğuk kahve var mı ?

+ var efendim

- o zaman ben bir kola alayım.

+ kola vereyim de alabilir misin ? hahahahhaha

şeklinde gelişen diyaloglardır.

sizin garsona yaptığınız piçlik sandığınız esprilerin amk. sonra ülke neden ilerlemiyor.

la bu yaptığın espri mi amk ? hangi ilkokul ?
bunu yaptıktan sonra garsonun siparişinizin içine katacağı lezzetler hayal gücünüze kalmış.