1. 20572.
    hakkında sıralı tanımlar yapacağımız takım.

1.Türkiyede Kurulan ilk türk takımıdır (1905)

Herkesin aklına beşiktaş gelir ama beşiktaş 1903 yılında tenis grubu kurulmuştur futbola 1911 yılında başlamıştır

2. M. Kemal Atatürk yaşarken, adına düzenlenen kupayı alan tek takımdır.

3. Bir sezonda en çok gol atan takım unvanı Galatasaray'da.

4.. Ligde rakiplerine en fazla puan farkı atarak şampiyon olan takım.
    5. Süper Lig'in ilk gol kralı; Metin Oktay.

6. Şampiyon Kulüpler Kupası'na katılan ilk Türk takımıdır. (1956-57)

7. Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynayan ilk Türk takımı. (1988-89)

8. Şampiyonlar Ligi'ne katılan ilk Türk takımı. (1993-94)

9. Şampiyonlar Ligi'ne en çok katılan Türk takımı. (14 kez)

10. Avrupa'da kupa kazanan ilk Türk takımı. (17 Mayıs 2000, UEFA Kupası / ilk ve tek)

11. Şampiyonlar Ligi'nden gelip UEFA Kupası'nı kazanan ilk takım.

12. UEFA Kupası'nı yenilgi yüzü görmeden kazanan ilk takım. (1999-00)

13. Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynayan ilk Türk takımı. (3 kez)

14. Süper Kupa'yı kazanma başarısı gösteren ilk ve tek Türk takımı. (2000)

15. Üst üste en fazla şampiyon olan Türk takımı. (4 kez)

16. Ezeli rakibinin sahasında şampiyonluğunu ilan eden ilk ve tek Türk takımıdır.

17. 3. yıldızı armasına takan ilk Türk takımı. (2002),

18. 4. yıldızı kazanan ilk ve tek Türk takımı. (2015)

19. Türkiye Kupası'nı kazanan ilk takım olmasının haricinde en çok kazanan takımdır da. (17 kez / Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin kupa sayılarının toplamından daha fazla)

20. Uluslararası maçlarda kendi sahasında yenilmezlik rekorunu elinde bulunduran Türk takımı. (20 kez)

21. Dünya sıralamasında 1. sıraya yükselen ilk Türk takımı.
    22. Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda Avrupa kıtasını temsil eden ilk ve tek Türk takımı.
    7 -4 ... onickihavari
  2. 20573.
    Boşuna ilklerin takımıdır galatasaray... Denmiyor.
    2 -1 ... gezdimgordumyenildim
  3. 20574.
    sağlam bir beşiktaşlı olarak bu ibnenerin türk futbolunun esamesi okunmazken yaptıkları iç açıcı. futboldan iyi anlağımı dşünüyorum bu pezevenklerin kurucusu olacak adam demiş ki ben bu kulübü yabancıları yemek için kurdum... mekanı cennnet olsun ibnenin ve haklı çıktı. bülent korkmaz kaptan yıllar önce manaco zaferinden sonra biz bir gün dünyanın en büyüğü olacağız diyerek uefa süper kupayı manoca da kaldırıp ben demiştim demesi tesadüf değil. malesef kurucusunun tetikcisi...
    herkese rnkli günler
    -1 ... renksiz captain
  4. 20575.
    Son anda arsenalden kurtulduk.
    -1 ... beyaz baretli mehmet aga
  5. 20576.
    4 tane transfere ihtiyacı olan takımım. bi de haksızlığa uğrasak bile hakemi felan siktiredip işimize bakmalıyız.

fatih hoca aşırı hırslıdır şu an. 2. devre bambaşka olur transferlerle.
    -6 ... saldirayterk
  6. 20577.
    galatasaray
    6 -1 ... true
  7. 20662.
    Yıkık kulüp. Ne zaman iflas bayrağını çekiyo ?
    -5 ... golazo
  8. 20663.
    galatasaray
    2 ... entente cordiale
  9. 20664.
    parlamasi beklenen degil de kendini kanitlamis yildiz forvet'e ihtiyaci olan takim.

burak yilmaz'la olacak is degil. koy mario gomez'i oynasin.
    ... sogan
  10. 20665.
    Beşiktaş mı ulan bu ya da göztepe mi? Galatasaray amk. Sizin ekseriniz daha avrupa nedir bilmezken bu takım avrupalarda ortalığı yıktı da geldi. Yetmedi üstüne bir kupa aldı. Hadi dedik hayırlı olsun bir kupamız oldu. O da yetmedi, şampiyonlar ligi kupası kaldırmış takımı yenip süper kupayı aldı, gel bir de beni sik amk dedirtti.

Şimdiki bebeler utanmadan gelip "ni zimin iflis biyriği çikiyir" diye soruyor. Bunlara bir şeyler olmuş son zamanlarda. En güçsüz olduğumuz dönemde kendileri de yarrak gibi futbol oynayıp ağlaya ağlaya kuralar çektiler avrupa'da. Bize benfica geldi, bir forvet alırsak yeneriz biz diye düşünmeye başladık bile. Bunlara zenit çıkınca far görmüş tavşan gibi oldular bir anda. Şoku atlatınca da eveleyip gevelemeye başladılar. Yarrraam siz şu an türkiye liginde 17. sıradasınız, zenit uefa sıralamasında 17. sırada, hayırdır? Al işte, bu senenin en ilginç eşleşmesi. Bir de erdoğan'la putin martta değil de şubatta görüşür bir anda, maça denk getirir. Olur mu olur yani.

Neyse. Biz bu ülkeye yeni bir başarı daha getirmedikçe siz bizim bir önceki başarımıza anca erişmiş olursunuz. Çünkü sizin vizyonunuz bu kadar. Çok konuşup da kendinizi daha fazla küçük düşürmeyin.
    2 -1 ... diyarsiz