bugün

gidenin çok olacağı kesinde avrupa' da olmayan takıma kimi getirirler merak ediyorum.

başlık başa kalmış.
hangi parayla yapacağı meçhul olan devrim.
bi sikim olmayacağı kesin devrim. gene ednan la gene mustafa sarplar ayhanlarla olacak bu takım.
galatasaray'ın halihazırdaki 25 kişilik kadrosundan 15 kişi gönderip yerine daha kaliteli bir 15 kişi transfer edersen buna devrim denir.
ama yok 2-3 futbolcu gönderip, birkaç transfer yapıp bunu devrim olarak lanse edersen de buna takiyyecilik denir.

bence galatasaray 2. seçeneği tercih edecektir. bekleyip görelim.
devrimi bilinmez lakin sloganı belli ;

--spoiler--
hedef spor toto süper lig
--spoiler--
yönetim kadrosundan başlamasını ümit ediyoruz.
galatasarayın ihtiyacı olan ama doğru ve tam anlamıyla yapılmayacak devrimdir. şu anki takımdan 15 ve fazlası kişi kalırsa afedersin ama kendini sikse başarı gelmez.
galatasaray'ın en kısa zamanda yapması gereken ve onu tekrar en kötü ihtimalle süper lig şampiyonluğuna oynatacak devrimdir. bu devrim tepeden tırnağa yapılmalı. başkandan kaleci antrenörüne kadar herkes değişmelidir.
1. başkan değişmeli. bununla birlikte yönetimi de değişmeli ve kesinlikle zihniyet değişmeli.
2. takım değişmeli. en sancılı nokta burası. zira 25 kişilik kadroda elle tutulur üç beş oyuncu dışında herkesi yollayıp yerine mevkilerinin en iyisini alacak bir zihniyet malesef yok. hele adnan polat kalırsa iyi oyuncular da gider. bank asyadan adamlar toplanır. eğer gerçekten böyle bir devrim yapılacaksa bu kadro parçalara bölünmeli. alınacak futbolcuların bir kısmı kendini kanıtlamış yabancılar, bir kısmı süper lig de mevkisinin en iyisi futbolcular, bir kısmı gelecek vaad eden ki gerçekten iyi izlenmiş yabancı ve yerli futbolcular ve bir kısmı da alt yapıdan getirilecek futbolcular. ancak bu şekilde parçalara ayrılırsa bir şeyler yapılabilir. yoksa seneye de 10-15 arasında gider geliriz.
kadro devrimi için ilk önce yönetimin belli olması lazım. o da bu çıkmazda zor gözüküyor. zaten diğer takımlar hazırlıklara bile başladı transfer'de, siz daha hocanızı seçmediniz. zor galatasaray'ın işi.
büyük bir devrim olmayacaktır. çünkü günümüz futbolunda 25 kişilik takımın yarısından fazlasını değiştirmek ancak amatör ligde olabilecek bir şeydir. bence önemli olan yeni bir teknik direktör ve sabır.
- kaynak nerede?
- benim adım kemal, ben bulurum...