bugün

kadıköy'deki son maç öncesi, söğütlüçeşme tren istasyonu altında fenerbahçe'li taraftarlardan bir güzel sopa yiyen taraftardır.*
25 ekim 2009 fenerbahçe galatasaray maçı'nda fener'e 3-1 yenildikten sonra taksim'de bir araya gelip "caney caney caney, işte meydaney, delikanlı fener nerdesin haney?" sloganları atmış taraftar topluluğu.
şaka gibi. yenilgiye alışmak, çaresizlik böyle oluyor galiba.
(bkz: http://webtv.hurriyet.com...mp;bid=1&hid=12781474) *
bu kadar şerefsizliklere göğüs gerip bugün galatasaray formalarını giyinip evden işe, okula, ortamlara giden insan topluluğudur. tek maçla ki söz konusu maç fenerbahçe'nin kayırıldığı derbi maçıysa takmayacak kadar olgun ve takımına aşık taraftarlardır.
psikolojileri ciddi ciddi bozulmaya başlamış grup. kendileri için endişeleniyorum.
derbi sonrası taksim meydanında 100 tanesi bir araya gelip kutlama yapmış.
bu acımadı ki acımadı ki tavırlarıyla bizleri güldürmektedirler ama biz daha saygın rakip istiyoruz.

http://webtv.hurriyet.com...mp;bid=1&hid=12781474

(bkz: bu ne lan)
galatasaray taraftarı, belki 10 sene belki 20 sene hatta isterse ömür boyu f.b galibiyeti görmese de takımının yanında olacak insanlardır. biz buna gerçek aşk diyoruz, sizse delilik. her aşk, biraz da delilik değil midir?
sadece iyi gün taraftarı olmadıkları için psikolojileri bozuk olan taraftarlardır.

başkanı istifaya davet edip, başkan istifa ettikten sonra "taraftarız biz çekeriz cefa büyük başkan bizi bırakma" şeklinde ağlayan taraftarları düşününce psikolojileri gerçektende bozuk lan. aziz yıldırım'ın geleneksel istifa şenlikleri bunun en güzel öğreniğidir.
ruh sağlığı bozulmuş taraftarlardır.

daha önce de verilmiş link, ancak hakikaten acayip bir şey lann bunlar !*
http://webtv.hurriyet.com...mp;bid=1&hid=12781474
Uefa kupası zaferi tatmış taraftardır.
yenilgi sonrası takım oyuncularını dövmedikleri için birileri tarafından ayıplanan taraftar. hani iyi günde kötü günde dersiniz de kötü günde oyuncularınızı döversiniz ya, işte kötü gün taraftarı bu. saygı duyulası.
Takımını destekleyen ve başarıya alışkın taraftar grubu.
günlük başarılardan ziyade, ömür boyu sürecek başarılar kazanmış, gururlar yaşatmış ve yaşatmaya devam edecek galatasaray ımın taraftar topluluğu.
evet o büyük insan seli biziz!
yenildiğinde ya da şampiyon olamadığında rakip takım futbolcularını pet şişe yağmuruna tutan stadını yakan, milii takım oyuncumuza* sahip çıkmayıp eleştiren, futbolcularının 40 milyon olduğunu iddia eden barcelona'ya yakıştıran,her sene kadıköy'de takımlarından umutlu olup hüsrana uğrayan,her fener yenilgisinden sonra 23 senedir türkiye kupasını alamıyorsunuz sizde nıahahzaızhapuaha diyen taraftar grubu.
yine yeni yeniden kaybettikleri ve öncesinde "şöyle sikeriz, böyle koyarız, sahadan sileriz, fark atarız, bu kez acımayız" dedikleri bir derbi sonrasında, yine yeni yeniden aynı bahaneleri kullanıp, maçın sonucuna değil olaylara takılan, konuyu keita'nın yumruğundan açıp, uefa kupasına, uefa kupasından tutup pendik olayına getirmiş taraftarlar topluluğu.

hatta bir tanesi sırf acısını hafifletmek için, facebook'ta ismimde bulunan mjk lakabımdan dolayı "bana mtk'yı hatırlattı :Dasldjasld" diyerek" çamura yatma konusunda yaratıcılıkta sınır tanımadığını göstermiştir. Hani bu kadar mı olur lan. pes.

Ha şu da var. Ben burda sadece maçtan önce çok iddialı konuşup sonrasında ise türlü bahaneler üreten ve hala bize bok atmaya çalışanlardan bahsediyorum. Nasıl ki fenerbahçe'de ve beşiktaş'ta da var bu gibi taraftarlar hepsine yazıklar olsun.

Delikanlı gibi "kötü oynadık, fenerbahçe daha üstündü ve kazandı" diyen ve diyebilecek olan tüm galatasaray taraftarına da saygılarımı ve tebriklerimi iletiyorum. Aklı selim olan ve holiganlıktan uzak tüm futbolseverler ebedi dostumuzdur.
Takımını gönülden seven, futbolcusuna sahip çıkan, iyi kötü gün demeden her gün her deplasmana giden cefakar taraftar.
iddialı taraftardır, çünkü; takımına inanır, güvenir. belki de onların, kendilerine güvendiklerinden daha fazla. yine de kaybedince, sevdiğinden kötü söz duymuşcasına ya da kötü muamele görmüşcesine katlanır. çünkü; aşk'tır onlarınki. hiç bir zaman bitmeyecek ve sonsuza dek sürecek.
ben galatasarayın fenerbahçeyi kadıköyde yenebilme ihtimalini sevdim diyerek takım tutan taraftar grubu. yazık lan. bu nesil fenerbahçeyi yendiklerini göremeden gençliklerini harcayacak.
bir fenerbahçeli olarak kewell gol attığı zaman çaldıkları şarkı hoşuma gidiyor. sanırım sadece o gol atınca çalıyorlar. galatasaray gol atçaksa bile hep o atsın istiyorum.
istanbul'da kendi sahasında 2-0 yenik hale düşüp 3-2 real madrid'e karşı kazanan, yine aynı sene milan, bologna, mallorca, dortmund, leeds, arsenal gibi takımların götünden kan alan takımın taraftarıdır. başarıya doygunluğu takımna saygısı vardır.

işin ilginç olanı ise galatasaray için denilen "aldığınız kupalar hep tesadüf eseri" lafı.

mına koyayım yine alsak yine tesadüf diyeceksiniz.

tıpkı bizim 10 senedir yaşadğımız kadıköydeki tesadüf yenilgilerimiz gibi.

oldu mu? sen de götünle güldün mü şimdi benim tesadüf zincirleri açılımıma?
hakemi hedef alsada ıska geçen, kendi futbolcusu keita'ya su şişesi fırlatıp gözünü şişiren, ardından "fenerbahçe beş maç ceza almalı." diyen güruh.

http://www.antu.com/Default.aspx?antu=1907
hakemi hedef alıp vuran taraftar grubuna dahil değildir.
yenilgiyi bile kutlayan her zaman her yerde takımına destek olan asil taraftardır. *
keita'nın sahtekarlık yaptığını bilmesine rağmen hala antu.com'un taraflı olduğunu bahane etmeye çalışan insanları bulunduran topluluk. (bkz: hadi ya allasen taraflı mıymış)
türkiye'nin en şanslı taraftarıdır çünkü, yaptıklarının daha iyisini yapabilenin çıkmadığı bir takımın taraftarıdır. evet, doğru anladın birader, avrupa kupalarından bahsediyorum.
yaptıklarını unutan taraftarların, çamur atmaya çalıştıkları taraftarlardır. şiddete karşıyız ama ahkam kesmek de, şiddetin kaynağından gelince gülüyoruz be hacım.
bazı sığırlar hepsini aynı çuvala koyup ağzını düğümlesede, tüm taraftarlar gibi kısım kısımdırlar. holiganı vardır, evinde adam gibi maçını izleyeni vardır, eşini çoluk çocuğunu alıp maça gidip sadece takımıyla ilgileneni vardır, küfür eden vardır, efendisi vardır, ayyaşı vardır, ortaköy sahilinde sırtında teyple takılanı vardır, düşük bel pantolon giyeni vardır, zincirli bot giyeni vardır varoğlu vardır.

holiganizm tek millettir. eline sopa, satır, bıçak, pimi çekilmemiş el bombası, hakeme ve futbolculara atmak için "özel" olarak hazırlanmış su şişesi alıp maça gidip hır gür çıkaranların pkk militanlarından bir farkı yok. bunların korunup kollanması ve çıkardıkları olaylar üzerinden galatasaray'a vurmaya çalışanlar kendi takımlarının atkısını alıp maçlara gidip olay çıkaranlara sıra gelince üç maymunu oynuyorlar, yemeyince bu sefer destek veriyorlar. pişkin pişkin bir de gelip burada hiçbir şey olmamış gibi gezinirler.
güncel Önemli Başlıklar