bugün

yıl olmuş 2009, futbol denen sporun nice gençler, nice evlilikler feda edilmiş. yıl 2900 olsa ne çare yine futbol uğruna ne aşklar bitecek, ne kavgalar çıkacak daha.

tamam genel hatlarıyla anlıyorum , sonuçta belli bir zekam var. 22 kişi,3 hakem, bir adet de top. ofsaytı merak ettiğim için öğrendim, gayet kolay bişi sanırım teoride. babam bir futbol klubünde profesyonel olarak yöneticilik yaptı. hani bir ilgim de var. ama sevmiyorum. sevmek zorunda da değilim.

ama anlayış gösterebiliyorum. ev geçindirmenin yükünü iyice öğrendiğim şu günlerde, insanın stres atma isteğini çözebiliyorum, erkeklerin erkek erkeğe toplanıp geyik yapma isteğini de makul buluyorum.

ama kendi şahsım adına bir kadın olarak küfrederek kendimden geçmeyi, erkeklerle bir olup hadi yavrum falan demeyi anlamıyorum.

geçen gün futbol fanatiği bir kız arkadaşımla konuşurken bir erkekle bir kadını ortak paydada buluşturabilecek en önemli olgunun futbol olduğunu söyledi. düşündüm taşındım makul geldi. ama yine de olmuyor.

bir kızın nası koduk ama tadında geyik yapmasını kafam almıyor.

netice itibariyle futboldan alınan zevki anlayamayan kızlardır. şahsımın da üye olduğu topluluktur.
aslında futbolu anlamadıklarından değil, sevmediklerinden dolayı ortaya çıkan yanılgıdır. yoksa onlar da bilir ofsayt ne, taç ne, korner ne. zaten futboldan anlamasa bile biraz ingilizce biliyorsa bütün bu tabirlerin ne demek olduğunu basit bir mantıkla bulabilir; taç aslında touch, korner aslında corner ve ofsayt da offside kelimelerinden gelmiştir. kızların futbolu sevmemelerini göstermelerinin en bariz yolu en bast tabirleri bile anlamıyormuş gibi yapmalarından kaynaklanır, hatta öyle ki ne kadar kendilerine anlatılırsa anlatsın bu bilgileri hard disk e almazlar, bir kulaklarından girer, öbür kulaklarından çıkar. tabi ki şu da vardır:
(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
bir meşin yuvarlak ve peşinden koşarak kaleye sokmaya çalışan (ki biz buna gol diyoruz) 22 adet adamı izlemekten zevk almayan kızdır.
oysa ki eli yüzü genelde düzgün adamlardır bu futbolcular. hiç olmazsa ilk önce onları izlemek ile başlayabilir bu işe. sonrasında zaten futbolun ne kadar eğlenceli bir spor olduğunu anlar.
hassiktir lan nasıl kaçar o gol? diye sövmeye de başladı mıydı değmeyin keyfine.
zira kızlar da küfür ederek rahatlayabilir.
kızlar da osurur mesela. neyse bunun konumuzla ilgisi yok. olsa da anlamaz zaten. futboldan anlamayan kız mı olurmuş?
ofsaytı anladın mı tamamdır işte!
futbol konusunda eşcinsel mi olmak istiyorsun sen de okan bayülgen gibi?
takım tutan ve sadece takımın adını ve renklerini bilen kızdır.
(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
olmayan kızlardır. 40 kere söyledik, futboldan anlamayan kız yoktur, futbolla ilgilenmeyen kız vardır!
nolur lan beşiktaşlı olmasınlar.
birçoğu milli takımı tutar..
nesine bakıyosun bunun parasını sana mı verecekler der. ulan sen diziye niye bakıyosun onun parasını san mı veryolar.
(bkz: diziden anlamayan erkekler)
ne sebeple başlık konusu yapıldığı anlaşılamayan kızlar. zaten kızların %99'u futbolla ilgilenmeyi geç, bu spordan tamamen bihaberdir. bu %99'luk kısımın da %40'ı takım tutmamakla beraber, tutanların %20'si takımının renklerini bilebilmektedir, kalanı da adını bilir sadece. takımının adını bilebilenlerin anca %60'ı hangi şehrin takımı olduğunu bilebilmektedir. bakın takımının kadrosundan 5-6 isim sayanını "futboldan anlayan" kategorisine koydum, varın siz düşünün. fenerbahçeli olanlar sadece 6-0'ı, galatasaraylı olanları da sadece uefa kupası'nı bilir. beşiktaşlı olup futbolla ilgilenen kız sayısının diğerlerine nazaran daha fazla olduğunu söylemem mümkün, daha kültürlü olurlar. diğerleri ise çoğunlukla takımının formasını üstüne giyer, başka da naneye derman olmaz.