bugün

özellikle spor basınında sıkça yer alan haberlerdendir. spor severler, daha doğrusu futbol severler,onunda daha doğrusu tüm taraftarlar okur bu haberleri. falanca futbolcu ağır grip geçiriyor, filanca futbolcu şiddetli ishal,yok öbür futbolcu yüksek ateş içinde falan filan. arkadaş benim anlamadığım, bu adamlar her gün düzenli spor yapan, yedikleri içtikleri doktor kontrolünde olan insanlar.

sen gibi,ben gibi sporla,sağlıklı beslenmeyle uzaktan yakından ilgisi olmayan insanlar,gripti,nezleydi,bu tür hastalıkları ayakta atlatırken, onlar hemen hastanelik oluyor. sen serumu allah göstermesin ancak çok ağır bir durumda yerken, bunlara maşallah çerez niyetine serum veriliyor.

buradan şu sonuca ulaşabiliyoruz sevgili arkadaşlar. spormuş, sağlıklı beslenmeymiş bunlar boş işler. biz tembelliğin ve sağlıksız beslenmenin keyfini çıkararak,daha zinde ve sağlıklı bir hayat sürebiliriz. lütfen tıp dünyasının oyununa gelmeyelim.
bir de maçın gittiğini gören kalecinin sakatlanma numarası yapması durumu vardır bu konuyla bağlantılı olarak.ülkemizde buna en güzel örnek rüştü rençber dir.ne zaman gol yese ve ne zaman takımı geri düşse sakatlanır.tesadüf mü narinlik mi anlamadım.
paralarını zamanında alamayan yıldız futbolcuların oynamamak için çoğu zaman başvurdukları yöntemdir.

(bkz: lincoln)