bugün

tuttuğum takım anlamında söylemiştir..
bu kadar analize gerek yok.
içten insandır, samimi insandır, belki ergendir, belki kendisine ergen diyenlerin babası yasındadır; hatta babasıdır.
takımı özümsemiş olması muhtemel olan tiptir.
takımını çok sevmektedir illa ergen olmasına gerek yok.
gruba, örgüte ait olma yani içsellestirme ile aidiyet duygusunun verdiği huzurla söylenmiştir büyütmeyelim.
takımıyla kendini özdeşleştirdiği içindir.

ben milyon dolarları olup takımı kaybettiğinde ağlayan ya da kazandığında mutluluktan coşanlar tanıyorum.

takım tutmak gerçekten ayrı birşey.
Takımını benliğiyle yoğurup harman etmiş kişidir. Böyle kişi az çıkar. Birlik bütünlük az grupta bulunur. Örneğin (bkz. Çarşı)

Not: Galatasaraylıyım.
http://www.youtube.com/watch?v=9LcSw74RHEA

şu tipler de bunlara dahildir.
kendini beğenmiş, ezik ve dinlemeye tahammül edemediğim şahıstır.
koyun olma ihtimali yüksek tiptir.
en azindan kendisini zeki diye tanimlayip embesil oldugunu belli etmemektedir.
ne diyem mahmut mu diyem?
erdal beşikçioğlu'ndan da amirim diye bahseden tiptir. kendi dünyalarının olmadığını düşündüğüm insanlardır.*
Her sene takımına 1000'lerce lira katkı saglıyorsa eyvallahtır, hakkıdır. Ama gs taraftarı gibi formayı bile çakma alıyorsa ahahahah diye gulunesi taraftardır.
takımını o kadar sahiplenmiştir ki, artık kendisini de takımdan bir parça, takımını da kendisine ait bir parçaymış gibi hisseder.
tuttuğu takımla üzülüp tuttuğu takımla sevinir.
bunda kötü bir şey yoktur. zira bu kadar küçük şeylerle mutlu olabilen insanlardan zarar gelmez...
gıcık bir durumdur. net. evet. (daha ne kadar tek kelime ile son yapılıyorsa onlar)
camiamıza yapılan bu psikolojik saldırıyı esefle kınıyorum en favori cümlesidir.
tuttuğu takıma aşık olmayan veya takım tutmayan birinin anlayamayacağı tiptir.
''Çanakkale savaşını kazandık,istanbul'u fethettik,10 terörist öldürdük'' diyen tip ten daha iyidir sanki o savaşlara kendisi girdide biz diye sahipleniyor.
taraftar olmanın doğal sonucunu gerçekleştiren tiptir. sonuçta tüm futbol takımları taraftarları için varlar, sahiplenmesi çok doğaldır.
Mecazi Mürsel yapmıştır. Abartmaya gerek yok.
(bkz: sığırların açtığı başlıklar)
(bkz: sen kimsin lan lavuk)