bugün

this war of mine'ın yapımcısı, polonyalı oyun şirketi 11 bit studios'un yeni çıkaracağı oyun.
yaptıkları her oyunun orjinalliği ile ön plana çıkan şirketin, bu oyunuda yenilikçi mekanikleri ve oynanışı ile uzun süre gündemde kalacaktır.

http://www.frostpunkgame.com/
çok başarılı, çok iyi bir post apocalyptic survival oyunudur. gelecekte dünyaya bir felaket geliyor ve dünyada buzul çağı başlıyor. korkunç soğukların baş gösterdiği, karla kaplı bu dünyada 80 kişi başladığınız topluluğunuz ile bir şehir kuruyor ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

ama şu koduğumun oyununda soğuktan çok sokuk londoner'lardan çektim. orospu çocukları karıştırdı bütün şehri, memnun değiliz, burda hayatta falan kalınmaz, siktirip gitmek istiyoruz diyorlar. ve gitmiyorlar da puştlar, anca şehirde kaos yaratıyorlar, papaz yolluyorum insanlara umut aşılasın falan diye, sokakta şişlemişler adamı orospunun evlatları. gidiyorlar, halkın o karda soğukta topladığı stokları falan çalıyorlar göt herifler. yok mudur bir imkan, sürsem şu sikik herifleri de donsa götleri ayazda....
(bkz: the city must survive).
steam üzerinde indirim vardı satın aldım. harika bir oyun ama nereye kadar ilerleyebilirim fikrim yok merak ediyorum oyunun sonu varmı .varsa sonunu gören varmı.
insana çok garip duygular yaşatan efsane bir oyun, post apocaliptik bir gelecekte hayatta kalan bir grup insana liderlik ederek aşırı soğuk kara bir kışı geçirmeniz gerekiyor. müzikler atmosfer ve senaryo çok hoş.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar