bugün

Bir şey daha: Aramak için inanmak gerekir, inanmak içinse belki yaşamak için gerekenden daha fazla güç
bütün bu olanlar perişan ediyor beni. çevremdeki herşey darmadağın oluyor sonra yeniden bir araya geliyor. sonra başımın çaresine bakmak zorunda kalıyorum. aslında yakınmamın sebebi güneşi görmek istemeyişim, hayata geri dönmekten korkmam.
Silahlarımız savaşsın isterdim, ama göruyorum ki beyinsizsiniz bayım.
Bir kafes, kuş aramaya çıkmış.
En kötüsü de; sahip olamadığın
şeylere ait olmandır.
(#27471370) Beyinlerimiz savaşsın isterdim ama görüyorum ki siz silahsızsınız bayım.*
Sonra döndüm ve dedim ki;ismim franz degil fransiz olmaliymis.
"Ah milena, bugün yağmur göz kapaklarıma yağıyor.."

(bkz: franz kafka)
Odandan çıkman gerekmez, masanda oturmaya devam et ve dinle. Dinleme bile, sadece bekle. Bekleme bile, gerçekten sakin ve yalnız ol. Dünya özgürce sunacaktır kendini sana. Maskesinden sıyrılmak için başka seçeneği yok, huşu içinde yuvarlanacaktır ayaklarının dibine
Bir topluluğu kontrol etmek, bireyi kontrol etmekten kolaydır. Bir topluluğun ortak bir amacı vardır. Bireyin amacı ise her zaman için şaibelidir.
Eğer bir hedefiniz varsa ama ona ulaşma yolunu göremiyorsanız, o yolun adı tereddüttür.
insanın belli başlı iki günahı vardır, öbürleri bunlardan çıkar: sabırsızlık ve tembellik. Sabırsız oldukları için Cennet’ten kovuldular, tembelliklerinden geri dönemiyorlar. Ama belki de belli başlı sadece bir günahları var: sabırsızlık. Sabırsızlıklarından ötürü kovulmuşlardı, sabırsızlıklarından otur geri dönemiyorlar.
Ölümün olduğu bu dünyada hiçbir şey ciddi değildir aslında.
Dünyayla arandaki savaşımda, dünyanın yanında ol.
Tıklayınca galeri açılacakmış izlenimi uyandıran başlık.
"Sahip oluş yoktur, sadece oluş, son nefesi vermeyi, nefessiz kalarak boğulmayı özleyen oluş vardır.."
Seni çöpe atacağım poşete yazık
Bi sigara yakacağım ateşe yazık.
ve sen gelmiyorsun, çünkü gelmeye kendin ihtiyaç duyana kadar bekliyorsun.
Böyle gevezelik etmemin tek sebebi, her şeye rağmen senin yanında kendimi iyi hissetmem.
Tutalım ki seni her şeyden çok seviyorum dedim, aslında bu bile sevgi sayılmaz; senin bir bıçak olman, benim de bu bıçakla içimi deşip durmamdır sevgi.
Bastığın yerin iki ayağının kapladığından daha büyük olamayacağını anlamaktır mutluluk.
Bir çırpıda yüreğimle açtığım bu yolu kapatmak, ağır ağır dönmek, vazgeçmek zor geliyor biraz. Elbet yüreğim sızlar. Gene de sözünü edebildiğime göre o kadar zor gelmedi anlaşılan. Çok bilmiş bir köstebek gibi yeni yollar açarım gerekirse, ne yapalım!
Daha önce dedim ya, herkes gibi. Hem bunu yalnız senin hesabına yapıyorum; benim dostum olarak kalman için kendi ruhumun yaralanmasını kabulleniyorum.
En kötü şey, öldürmeyen acılardır.
Ve ayrıca benimle ilgili olarak için rahat olsun, son günde ilk günkü gibi beklerim.