bugün

cezayir'li insanları; kadın, çocuk demeden katleden askerlerin eylemidir.
kimsenin kimseyi durduk yere öldürmeyeceğini kabullenenlerin hak vererek, dünya'da yaşanan her türlü öldürme olayını, mesela bir örnek olarak, tunceli'de yaşanan olayları veya askere pimi çekilmiş el bombası verme olayını da otokabüllenmeyle haklı bulduklarını gösteren olaydır. ha tabii, hacılardan, hocalardan, şeroklardan "doktrin yiyerek" kendini "geliştirenler"in kendileriyle çelişmesi gibi durumlar gayet de olağandır, bunu da hesaba katmak lazım.

(bkz: türk düşmanlarının demokrasi demagojisi)
bir şekilde el bombalı cezaya bağlanan olaydır. iki olaya da üzülmekle beraber, aralarında bağ kurulmasına götümle gülüyorum.*
bazı fransız yalakaları kurudu kaldı mı acaba denilesi olay.

(bkz: başlıkta entrysi aranan yazarlar)
(bkz: fenahaldetırstım)

edit: imla
yeni olmayandır. bu adamlar senelerce fas, cezayir, tunus ve diğer pek çok sömürgelerinin kanlarını emdiler zaten. önemli olan görmeyi bilmek.

edit: ulan fransız hayranlığı başımıza tanzimat tarzı rezillikler sarmıştı diye hatırlıyorum ben ama, hala savunanlar var. yazık, acımak lazım tarih bimez insalara. görmek bu kadar zor mudur ki fransa cehalette bayrak taşıyan bir millettir. fransa ancak bir işgale ev sahipliği yapabilir. hatırlatiyim dedim.
türk polisinin, 14 yaşındaki bir gencin alt kimliği münasebeti ile üzerine kurşun yağdırdığı 2008 yılı geliyor aklıma. aynı yıl, kimliğini göstermediği için bir türk vatandaşı daha, polis tarafından göğsüne yumruk atılarak komaya sokulmuştu. 60'ların sonu 70 ve 80'lerin başından hiç bahsetmiyorum. nitekim kayıp gençlerimiz ile alakalı kayıtlara geçen resmi bir rakam yok ortada. nitekim, nasıl ki, bahsi geçen türk polislerini tüm bir teşkilata mal etmek istemeyecekseniz, bu vahşeti gerçekleştiren fransız askerini de koca bir fransa'ya mal edemezsiniz.
öncelikle biz ülkemizi güllük gülistanlık olarak göstermedik, türkçe konuşup fransız götü yalamadık. her şeyin iyisi türkiyede tüm boktanlıklar fransa da gibi bir karalama kampanyası başlatmadık. bu nedenlerledir ki evet bu olaylar koca bir fransaya mal edilemez ama fransız yalakalarına tokat gibi çarpan bir gerçektir.

ha bu arada unutmadan 14 yaşında keşke türkiyede olsaydı birileri.

son olarak:

(bkz: genç fransızlar rahatsız)
bir de bunun türk polisi sekli var oda 14 yasinda olan cocugun kolunu kiriyordu. daha insafli canim.

allah rahmet eylesin sehit kamil'ime, sehrimin gelmis gecmis en delikanlilarindan.