bugün

burada yakılan fotoğraf halanın oğlu ile muz üstünde çekilmiş bir tatil gününün karesi değildir elbette. kişi için daha anlamlı bir fotoğrafdır. kütüphane de bir şey ararken bir anda insanın gözlerine çarpıp sırıtan fotoğraftır. ele alındığında önce derin bir yutkunmaya neden olan ardından en yakın koltuğa doğru kişiyi nakavt eden fotoğraftır. ağlatan ağlarken yakılan yanarken göz yaşlarına bulanan fotoğraftır. kirlenmeyen tek element olan ateş ile insan vücudunun en temiz ve saf sıvısı olan göz yaşlarının üzerinde buluştukları fotoğraftır.

tanım: duygusal şarkıların kliplerinde ve de film sahnelerinde rastlanma olasılığı yüksek eylem.
hakedenin fotografını parçalamak kadar erdimli bir eylemdir.
(bkz: dün gece resmini ateşe attım)
dijital ortamdaki karsiligi resim dosyasini shift+del ile silmek olan eylem. ha, teknoloji caginda halen fiziksel anlamda yakmak istenen fotograf; ozel kagida yuksek kalitede cikti alinip sonra yakilabilir. ama artistligin luzumu yok tabi, ille de yakacam diyorsan filmli makina kullan olsun bitsin. oyle hede piksel, hodo dpi ne gerek var..
sevgiliden ayrılınca yapılan işleme verilen addır.
yapılınca zevk veren eylem. hayatımda ilk kez yaptım az önce. elimde olsa tüm fotoğrafları yakarım. niye bilmiyorum, sanki hıncımı fotoğraflardan çıkarmaya çalışıyormuşum gibiyim.
kötüdür yahu. Hem sinir olursunuz o fotoğraflara hem kıyamazsınız.
kimi zaman bakmaya bile kıyamadığın resimleri yakmak, dokunaya kıyamadığın insanları hayatından silmek zorunda kalırsın. alışmışsındır onlara; gidişi, yok oluşu acı verir. ama acı da olsa gerçekleşir.
amınakoyim ben fotoğraf yakmanın. bundan 6 yıl önce falan. Kız arkadaşımın sittin tane eski fotoğrafı var, bir gün bunalımın eşiğinde geziniyorum. Saçlarımı falan kesmişim makası elime alıp. Sonra hızımı alamadım, fotoğrafların hepsini aldım banyoya attım. fotoğraflar dediğim de cidden 200-300 fotoğraf falan. verdim ateşi. Ulan bir tütmeye başladı dedim ne oluyor. Ben fark edemedim bir süre sonra, kapı çaldı gecenin 3'ü falan saat. Komşular yangın çıktı sanmış, dedim yemek yandı falan salladım bir şeyler. kapıyı kapattım suratlarına. itfaiyeyi aramışlar, polis molis geldi bir ton uğraştım fotoğraflar yüzünden.

lan madem yakacaksın adam gibi yak, git dışarda yak ya da çöpe at gitsin. hayatımız ekşın dolu anasını satayım bu da böyle bir anımdır.
geçmişe mazi demek.