bugün

ford otomobilleri hayranı kimse.
ford araba satan kişilere denir.
kaldırım mühendislerinin, hayat üniversitesini bitirdim diye sağda solda isyan bayraklarını çeken insanların mesleğidir. günümüzde toplu taşıma araçlarının vazgeçilmezi olmuştur. kamasutra akımıyla yarışacak kadar çok geliştirilmişlerdir fordculuğun pozisyonlarını. bu insan görünümündeki mikropları, çevrenin dikkatini çekecek kadar yüksek ses tonuyla ikaz etmek onları zapdetmek için yeterli olacaktır.
//japonların fordculugu aşıp ferralicilik yapıkları zaman zaman gozlenmistir...
http://i282.photobucket.c.../cakmaducati/CIMG0835.jpg
* *
altıncı nesil çaylak.
ben de yaptım.*
kesinlikle yaş farkı gözetmeksizin herkes olabilir fordçu. kızlara, kadınlara özellikle sıkışık minübüslerde her frenden sonra ''ay şöför frene basınca öne doğru kaydım'' ayağına ereksiyon olmuş pipilerini dayamalarıyla neticelendirdikleri bir taciz olayıdır.

ben de yaptım dedim ya. sabah sabah bir istek bir arzu bir kudurukluk aldı başını gitti. kumaş pantolon falan giymişim o gün de.

kızın teki geçti arkama ama sırt sırtayız... soktum elimi pantolonun cebine elimi de ters çevirip bol bol poposunu mıncıkladım. güzeldi.

ama bu güzellik, benim adi bir şerefsiz olduğumu, taciz edilen kişinin benim anamı, bacımı, kızımı, teyzemi, halamı, yengemi yine ''benim vasıtamla'' sikmesine engel değildir.

(bkz: bilmem anlatabildim mi)

edit: efenim mevzuyu algılayamanlar için yapmak istemeyeceğima ama mecbur kaldığım bir açıklama; söz konusu forçu tanımını kendi üzerimden vermiş olup sonunu ''fortçular şerefsizdire'' bağalayıp şunu düşündürtmek istedim. ''bir insan kendisine şerefsiz der mi? hayır. o zaman burda ironi var''.
henry ford'un kemiklerini sızlatan bir tabirdir.

adam otomobili insanlığa kazandırdığına da pişman olmuştur. "ben kadınları taciz edin diye mi ürettim bu motorlu taşıtları hayvan herifler!" diye bağırıyordur öte taraftan. çok enteresan bir milletiz biz yaa!!
mesela bir de "röntgencilik" var. tüm dünyada radyoloji bilimiyle anılan, hayırla yad edilen wilhelm conrad röntgen adını verdiği o cihazı icad ettiğinde, bizim onu ne amaçlarla zikredeceğimizi eminim düşünememişti. düşünseydi en azından adını vermez farklı bir isim kullanırdı.

insanlık tarihinde çok önemli kilometre taşları bırakmış bilim adamları bizim insanımız için neler ifade etmekte görüyor musunuz? bu bizim aklımızın skimizde olduğu gerçeğini yüzümüze vuran ilginç bir ayrıntı. korkarım nesiller boyunca kadınlarımıza henry fordculuk yapıp onları wihelm röntgenlemeye devam edeceğiz.
(bkz: ford bayisi)
mizah yazarı cihan demirci'nin "arabada taunus, minibüste magirus, otobüste fordçuyuz" $eklinde nitelediği, toplu taşıma aracı eylemlerinden biri...
bu asalaklar otobüs, dolmuş v.s. toplu taşıma araçlarında, kızların ve bazen erkeklerin * arkasına sürtünerek yaşarlar.
genelde otobuste kizlari sikistirmak ici yanasan erkek sahis
(bkz: henry ford)