bugün

ilk çıktığında* aklıma gelen fakat 3 sene sonra nasip olan bir olayla beni orgazmın doruklarına çıkaran oyun. data editörden süper ligi 5 er takımlı 4 grup olarak beşiktaş, fenerbahçe, galatasaray ve trabzonspor asla aynı gruplarda olmayacak şekilde ayarladım. gruplarda maçlar toplamda 16 hafta, 1. ler şampiyonluk için play off oynarken grup sonuncuları küme düşüyor. 3. ve 4. ler play out oynuyor. ilk sezonda beşiktaş ve fenerbahçe play off a çıkarken galatasaray averajla play off u kaçırdı, trabzonspor ise play out finalinde ligde kalmayı garantiledi. ilk sezonda şampiyon fenerbahçe oldu.

beni merak edenler varsa 3. ligde ilk sezonda yimpaş yozgatspor ile hilesiz hurdasız 32 haftada 8 galibiyet 16 beraberlik 10 yenilgi 25 atıp 30 yiyerek küme düşmemeye oynadık. 5 hafta kala lige tutunduk. 1 sezon daha yimpaş yozgatspor dayım. sezon bitince isteyen çıkarsa tasımı tarağımı toplar giderim.
bilgisayarımından dolayı açamadığım bir oyun daha. bi değiştiremedik şu bilgisayarı.
Efsane oyunun bir önceki serisidir.
(bkz: Football manager 2012)
zamanın efsanesidir. şu adresteki arkadaş yardım kampanyası için 24 saat bu oyunu oynayıp anlatım yapıyor. http://tr.twitch.tv/thejellyco/new.
hala oynuyorum sözlük. 2012 ve sonrası onun kadar tat vermiyor.
yıl olmuş 2017 olacak 2018 hala oynadığım fm serisinin üyesi.
ne zaman oyuna yeniden başlasam 3 büyüklerden birisi birkaç sezon içinde mutlaka götü başı dağıtarak ligden düşüp asansör takım moduna girer. onun yerini alt liglerden gelen bir takım alır ve diğer büyüklere nal toplatır.
data editor ile alternatif alt ligler üretip daha önce kapanmış takımları aktifleştirerek hala zevkini çıkararak oynadığı oyun. süper lig diye bir şey yok. profesyonel lig adı altında 12'şer takımlı bölgesel 6 grup ve gruplarında lider olan takımların oynadıkları şampiyonluk ligi. alt ligler ise aynı şekilde yarı profesyonel, süper amatör ve amatör ligler olarak bölgesel gruplar şeklinde. kupa statüsü ise profesyonel ve yarı profesyonel lig takımlarının katıldığı federasyon kupası, süper amatör ve amatör takımlarının katıldığı anadolu kupası. federasyon kupası şampiyonu daha önceden avrupa kupalarına gitmeyi garantilediyse anadolu kupası şampiyonu avrupa kupalarına katılmaya hak kazanıyor.
sıfır hile adında bir hilesi olan oyun. mesela save-load ya da ne bileyim add new manager falan basit hileler. adamlar sıfır hile diye bir şey yapmış böyle yama gibi, patch gibi. ortalığın anasını sikiyorsun. eski fifa 99 gibi, transferde görüşme falan yok. messi'nin üstüne tıklıyorsun, pat kocaeli körfez'e geliyor. enteresan.
güncel Önemli Başlıklar