bugün

lan bu bildigin iflah olmayan agrilari elektrikle yola getirmekmis. benim gibi cahil cuhela varsa bilgisi olsun. adi elektrofizik tedavi olarak guncellenedura.
isminden dolayi hep cekiniyordum, bu yastan sonra isimiz yok koscaz ziplayacaz mi napcaz diye.
(bkz: ben koşsam barcelona da oynardım)
Zamanında 10 seans elektrik vermişlerdi güzeldi.
şu anda mensupları en çok aranan mesleklerden biri imiş.
Kutsal bir meslek olduğuna inanıyorum, fizik tedavi için gidenler hasta insanlar ve kimse keyfinden masaja gitmiyor.

Zihniyetini de al git burdan saçmalığa bak.
Paragöz kişilerin işlettiği, artık bir anlamı kalmayan kurumlardır.
Para tuzağı.
hayatımda başıma gelen en iyi şey olabilir. yıllardır süren diz ağrımı 10 seansta düzelttiler.

eğer size de reçete edilmiş bir tedavi şekliyse mutlaka gidin!
i am a doctor diye ortalarda dolanırlar.
insan buraya düşmeden ne işe yaradığını bilmiyor. Ben mesela fizik tedavi denilince götümle gülerdim.

Sağ Kolumda ciddi bir kesik oldu. 3 tendon ve nabız ölçülen atardamar koptu. Kalp damar ve plastik cerrahlardan oluşan yaklaşık 9 kişilik bir ekip 4,5 saatlik bir operasyonla kolu topladılar. Sonrasında bir ay hiç ama hiç kıpırdatmadan alçıda kaldı. Alçı alındığı gün işe gittim. Kokum normal sanıyordum ama kalem bile tutamadım. Direkte 45 derecelik bir açıyla sabit kaldı. Tendonlar tar edilince kısaymış ve kolumda ciddi hareket ve güç kaybına sebep olmuş.

15 günlük fizik tedavi gördüm. Normal insanların tahammül edemeyeceği acılar çektim. Tendonları eski haline getirmek için çok uğraştım. Şimdi çok şükür kolumda 37 dikiş izi dışında bir emare kalmadı.
yükselen değer.
Genelde her yaştan hastanız olmasına karşın, çoğunluk yaşlı kesimdir, tatlışlardır, arada kıl olanlarıda çıkar ama profesyönel olucaksınız. Ayrıca sadece "eeleeenkktrinnk" vermiyoruz güzel kardeşim.
bugün boyun yüzünden gidiyorum. daha mra girmedim. terapist düzleşme mi var fıtık mı anlıyormuş. hangi aşamada olduğunu öğrenmek için mra yollarım duruma göre dedi.

kısacası daha önce gitmiş olan varsa bi yeşillendirebilir mi? soracağım şeyler var. boyundan aşağısını felç etmesin bu piç.
fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü

fizyoterapistler, uzman hekim tarafından tanısı konmuş hastaların, fizyoterapi ve rehabilitasyon programını, planlar ve uygularlar; sağlıklı kişilerde özel egzersiz ve eğitim programları ile fiziksel uyumu artırarak hastalık ve sakatlıkların önlenmesini ve fiziksel tedavisini sağlarlar. fizyoterapistlik yapabilmek için, bu mesleğin eğitimini veren bir 4 yıllık bir lisans programını bitirmiş olmak ve diplomanın t.c. sağlık bakanlığı’nca onaylanmış olması gerekmektedir.
gelişmiş ülkelerde son yıllarda fizyoterapistlerin tedavi edici rollerine, koruyucu fizyoterapi ve halk sağlığı yaklaşımlarıyla, sağlığı geliştirici, hastalıkları önleyici rolleri eklenmiştir. bu uygulamalarıyla da herkes için sağlık hedeflerinin ayrılmaz bir parçası olmuşlardır. fizyoterapistlerin istihdamı, tıbbın birçok alanında mümkün olmaktadır.

çalışma alanları
https://www.fztmedetyakut...terapi-ve-rehabilitasyon/
Mühendislik ile arasında kaldığım bölümdür.
okuduğum bölümdür.
Merkezi var bunun.

içinde de tatlılıktan ölmek üzere olan yaşlı amcalar ve dedeler. Hepsi de güler yüzlü. Hepsi de cana yakın.
bugün ilk defa gittiğim tedavi merkezi.
boynumdaki ağrılar için bi müddet gideceğim.
ortam evlere şenlik.
genç kimse yok hastalar arasında.
hepsi yaşlı amcalar teyzeler.
öncelikle tedavi sürecinde düzenli gitmeniz gerekiyor.
tek başınıza işlem yapılmıyor.
benim gittiğimde iki dayı daha vardı odada.
yattılar sedyeye açtılar sırtlarını hemşire aletleri yerleştirdi.
yaklaşık bi saat sürüyor.
ben sandalyede tedavi görüyorum çünkü sadece boynumdan akım alıyorum.
evet elektrik akımı veriyorlar.
dayıların da beline elektrik veriyorlar.
herkese yeterince elektrik var devletimizin elinde maşallah.
yardımsever personellere denk geldim.
en komik olaysa kafayı ne tarafa çevirsen yüzüstü devrilmiş bi dayı olması.
diğer kabinlerdeki muhabbetlere de kulak verebilirsiniz tabi.
mesela yan kabinde bi devlet su işlerinde çalışan abi vardı.
dayılar onu soru yağmuruna tuttular.
ne var ne yok yıllardır merak ettikleri herşeyi sordular.
mesela eskişehirde her ayın ikisinde su sayaçları kapanıp açılıyormuş güncelleme gibi bi şey.
en çok ozaman mesai oluyormuş çünkü bazıları açılmıyormuş kapandıktan sonra.
kaçak kullanan da çokmuş. sayacı söküp doğrudan bağlıyormuş.
bazıları hem kaçak kullanıp hem bunları arayıp yardım istiyormuş.
sabah sabah değişik bi ortam.
eğer gençseniz ve ordaysanız vah vahlara ve sen ne iş yapıyorsunlara hazır olun efendim.
geçmişler olsun.
Muhtemelen 3 ay sonra mezun olacağım bölüm. Ülkemizde 50 yıldan fazla geçmişi olan fakat hala mesleki açıdan yasalarla garanti altına alınmamış, sınırları belirlenmemiş, deyim yerindeyse arada kalmış meslek. Umarım ilerde doktor bakanlığı kendine gelip sağlık bakanlığı olduğunu hatırlar da bize de bi el atar.
sözlükte mezunu olan bölüm.
(bkz: koygorenmasumuzayli)
herşey dışardan göründüğü kadar toz pembe değildir. Okuması bir dert, iş ortamı ayrı bir derttir.
9 yıldır devam ettiğim merkezdir.
alternatif tıp da denilebilir belki.iyi bir derece gerektirmektedir kazanmak için.
fizik tedavinin yararlarını bilmeyenlerin, hastanın iyileşmesine katkısından bihaberlerin psikolojik danışmanlık filan diyerekten topu gereksizce başka mecralara atmaya çalıştığı merkezler. **
bir seansı hayli uzun sürebilen ancak feci para kazanılan bir meslek.
tabii olan hastaya ve yakınlarına oluyor mali açıdan.
önümüzdeki 10 yılın en güzel ama en zor üniversite bölümü. fakülte olarak okuduğunuz takdirde işsiz kalmayacağınız bölümdür vesselam.

(bkz: kpss de 4 soru yapıp atanan fizyoterapist duygu hanım)