bugün

görsel

Tam 9da final var. Vizesi bok zaten geçilmeyecek bir ders ama yine de böyle kendimi bir hoş hissettim. Tam evde yatan asosyal, dersler bok üni öğrencisine dönüştüm allahım yardım et.
girmek değil girmemek bir seçimdir bu seçim hepimizin hakkı kullanmak ise avatajı.
Bazen stajda istedikleri puan yetişmediği için girmek istense de başa gelendir.

O zaman ko götüne.
mallıktır aga niye okuyonuz o zaman. babanızın yolladığı paraya yazık.
belki de doğru derse girmemişimdir ha.
Bak ben bugün girmiyorum finale neden mi çünkü çalışmadım. Neden mi çünkü okumak zor hele ki hocalarınızın ne işlediğini bilmiyorsanız daha zor.
bazen iç sesinle konuşursun. iç sesin sana ''is comeback real?'' deyü sorar. sen de bu sorudan sonra yatar uyursun. girmezsin.
bütünlemeye girme hakkını kaybedebilirsiniz.
bazen yol çok uzak gelir, girmezsin.
devamsızlıktan kalmışsa bide yine finallere giremez öğrenci.
Vizesi 05 olan ve finalinden de pek umudu olmayanların başvurduğu yol.

10 puan bile alamayacağım için gitmenin manası yok.
2010 yılında 2 kere yaptığım üniversite şeysi. ♞
taktiksel bir yaklaşımdır.
gün itibariyle gerçekleştirdiğim eylemdir. nasıl oldu anlamadım bugünkü açıköğretim sınavlarına girmeyi unuttum.
o finale girmemiş final ona girmiş (bkz: liseli yorumu)
Yapılmaması gereken davranıştır. Yüzde etkisi fazla olduğundan denenmeye değer gördüğüm ve uyguladağım tersi davranıştır.
dersten n/a ile kalmış öğrencinin yaptığıdır. ya da vize'den almıştır, geçme notu 70'tir okulda.
zaten 25-30 dan daha fazla alamayacağını ve uykunun da boşuna bölüneceğini bilip, bütünlemede gözüne güvenen öğrencidir. (bkz: ben) * * *
4 vesait kullanan bir öğrencinin cüzdanı evde unutup akpilindeki son parayla 1.vesaiti tamamlaması akabinde g.t gibi ortada, arafta, ümraniyenin ortasında...vs kalmasıyla da gerçekleşebilen durum.

aynı öğrenci iki hafta okula uğramayıp, uğradığı ilk gün sınavdan çıkan arkadaşlarını görüp şok olmuştur.*
insanın hıncından sokakta kendini koyverip ağlamaya başlamasına neden olabilir .
büyük risk almak demektir.
vizenin ardından " bu sefer çalışacam oğlum yapacam bütün soruları " denilmiştir. ancak durum öyle olmayınca olandır.
(bkz: risk budur)
sabaha kadar çalışıp sınavı uyuya kalarak kaçırmaktır.
vizelerden umut vermeyen notlar alınınca üstüne bide finale hiç çalışılmamışsa güzel uykudan uyanıp gidip boş kağıt vermektense girmemek en iyi yol.