bugün

aşık olmaktır efendim...bütün sene öylece takılıp final haftasında aşık olmak çok kötü bir şeydir.
Ne ders çalışabilirsiniz, ne bir sey. Böyle sürekli hülyalı hülyalı gezersiniz ortada.
Hiç bir seye adapte olamazsınız, dolayısıyla sene içinde kötü geçen vizeler sonrasında
'neyse artık finallerde kurtarırım' umudunuz cumburlop diye suya düser.

öte yandan, çalışamama sebepli sürekli bir vicdan azabı içinde olduğunuz için
aşkın en güzel evreleri olan "sanırım aşık oluyorum" ve "ben ona resmen aşığım" evreleri de
burnunuzdan gelir.çünkü aklınızın bir köşesinde sürekli "offf napıcam sınavda yaaa, doğru dürüst bir şey de çalışamadım. Nasıl yetiştiricem?" olur...

Hasılı, aşık olmak ve final haftası olabilecek en kötü kombinasyonlar listesinde top 5'e çok rahat girer.
yazı yazdığın el parmaklarında ilk ikisinin kırılmasıdır efenim.
otobüsü kaçırmaktır. final günü 75 kuruşluk otobüsü kaçırıp taksiye 25 lira vermek.
ailenizden çok önemli bir bireyin vefatı .
(bkz: regl)
halı sahada top oynarken bileğin burkulması. tamam sınav haftası ne işim var tamam da adalet mi lan bu.
maçı barcelona ile oynayacak olmaktır.
uyayakalmak.
treni kaçırıp finale girememek. başıma geldi.
psp sahibi olmak.
sabaha kadar ders çalışıp sınavdan 2 saat önce uyuyakalmaktır. çok koyuyo.
hastalanmak, kitap veya notları kaybetmek.
final haftası demek uyumamak demek.uyumamak demek oturup sabaha kadar oturup muhabbet etmek demek.sonra da ders çalışmış edalarına yatıp sınava girmek demek.gerçi hepsi gelip geçiçi.bitcek okul ben ümitliyim.
psikolojik travmaya girmek en az bir hafta çıkamamak.
sevgiliden ayrılmaktır.
(bkz: sıçtın mavisini görmek)
alerji olmak.
sınav sabahı uyandığında kamyonu devirmiş olmak.
hasta olmaktır.
kesinlikle aşık olmaktır.
kesinlikle gönül işleri.özellikle kafa karıştıran kız olayı.
(bkz: cır cır)
her sabah ilk iki dersi uyuyarak geçiren bir öğrenci modeli olarak final haftası başıma gelecek en kötü şey, benim bu finallere iyi hazırlamadığımın bir mazereti olacaktır...
evi su basması. daha da fenası için (bkz: rögar)
veya aşık olmaya başlamaktır,başlangıç evresin de akla final mi gelirmiş denilesidir.