bugün

içine her turlu vucut ıfrazatının atıldıgı bır duzenek olan klozetın fılmlerde de kullanılması ıfade edılmektedır. ancak bu bır show seklınde seyırcıye sunulmaktadır. en guzel ornegı ıcın;
(bkz: trainspotting)
--spoiler--
trainspotting filminde kahramanımızın makatına soktuğu afyon paketinin içeride patladıktan sonra klozete def edilmesi sonrası yine kahramanımızın def edilen afyon pakedini klozete balıklama atlayarak arama faaliyetlerine başlaması neticesinde yaşamaya başladığı enstantaneler bütününü naçizane sergilemeye çalışan psychedelic süreç bu sahnelere güzel bir örnektir.
--spoiler--
sin city filmindeki bir sahne bu gruba girmeye adaydır. tamamen siyah-beyaz çekilmiş olan bu filmde, fahişe uğruna işlenmesi yönetmen tarafından öngörülen cinayet öncesi taraflardan biri diğerinin kafasını bok dolu bir klozete sokar ve olaylar böylece gelişir..
(bkz: bir sanat eseri olarak bok)
üzerine her ne kadar sahne yazılırsa yazılsın, trainspotting'teki sahnenin açık ara önde olacağı kategoridir.

not: bu sahneyi izlerken, bir şeyler yememeye özen gösterin, benden söylemesi. yoksa yenenler aynen dışarı çıkabilir.
http://www.youtube.com/watch?v=wbmVM1KfCKM
yukarıdaki entrylerde bahsedilmiş de olsa trainspotting deki tuvalet sahnesi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. sinemada seyrederken öğürdüğümü çok iyi hatırlıyorum. ve ben daha kötüsünü gördüm. 4-5 sene önce birkaç arkadaş trenle bükreş e gitmeye karar verdik. korku filmlerini aratmayacak yolculuk anılarımı başka bir entrye saklıyorum fakat trenin bir tuvaleti vardı ki... trainspotting halt etmiş.
amarigan filmlerinden sonra türkiye'de polat iskender'in elinden kaçmak için klozetin altını kazarak kaçmıştır.
güncel Önemli Başlıklar