bugün

genelde turk filmlerinden tanidigimiz kotu karakterleri canlandiran sanatcilarimizin hayatlarinin konu alindigi programlarda duymaya alisik oldugumuz cumledir. filmin etkisinde kalan duygusal turk toplumunun daha fazla tepkisini cekmemek icin ozellikle soyleniyor diye dusunuyorum. (benim bildigim nuri alco ayni nuri alco)
" ben aslında gerçek hayatta kötü biri değilim, ama insanlar ..." dedikten sonra kendini ifade edemeyeceğini anlayarak sesi titreyip ağlama moduna geçen oyuncudur.
(bkz: ben böyle değildim yaşarken oldum)
"her kötünün içinde bir iyi vardır ve her iyinin içinde bir kötü vardır." söyleminin gerçek hayatta karşımıza çıkma durumudur.
- öyle deme emrah, amca baba yarısıdır..
red dragon' da ralph fiennes' in canlandırdığı mr d' nin örnek gösterilebileceği durum. düzenli bir işte çalışan, işyerinde çalışan bir kızdan hoşlanmasıyla vicdana sahip olduğunu gösteren mr d' nin ani ve vahşi bir değişimle diş perisine dönüşmesinin sebebiyse çoklu kişilik bozukluğu olarak yorumlanabilir.
kişinin başarılı bir oyuncu olduğunu gösteren hadisedir. ayrıca ekrandan görünen şeylerle gerçek hayatı bağdaştırmamak gerekir. oyuncu, para karşılığı iş yapan bir işçi, iş adamı vb.dir.
kişinin zihninde nane-limon yapmış ancak içine hap ilave etmeden ikramda bulunmakta olan bir nuri alço canlanıvermesidir.