bugün

film konusu bulup önerene bin dolar nakit. gayet açık. evet.
Paraya ihtiyaç var.
aklımda güzel bir senaryonun olduğu mevzudur. bak şimdi bir ülke var o ülkenin başında bir adam. adam her şeyi yapıyor başa ilk geldiğinde fakir ancak 10 senelik süre içerisinde dünyanın en zengin adamlarından birisi oluyor. ailesi keza öyle çocuklarının en büyüğü 35 li yaşlarda ve bir sürü gemisi holdingi falan var. bu adam her gün ekranlara çıkıp halkına ağzına ne gelirse söylüyor konuştuğu 2 kelimeden 3 ü yalan düşün artık.. her türlü yol var ama öyle böyle değil. tüm bunlara rağmen milyonlarca insan tarafından tapılırcasına seviliyor..

bunu çek sen yemin ediyorum hollywood da sahne görevlileri dahil yemediğin dayak kalmaz lan. millet bir de bunun gerçeği ile yaşıyor...
seks hayatındaki başarısızlığını atölyeye taşımış ve kendini dünyanın en hızlı aracını yapmaya adamış bir adamın hikayesi. Ne kadar hız yaparsa o kadar orgazm olabiliyomuş çünkü.

Seks ve araba varsa kesin tutar.
Sevdiği erkeğin ihaneti ile sevmediği adamın sadakati arasında gidip gelen mazlum bi kadının hikayesi.

Çok orijinal değil mi?
Çakma darbe.
Mutlu son olsun mu?
ayda sevişenler.
yerli yapım olacağı için zaten birçok türü baştan elemiş oluyoruz. elde kalıyor komedi, dram, korku. deneysel bir şeyler çekmeye niyetiniz yoksa diğer türlerden uzak durun.

gelir kaygısıyla hazırlanacak bir yapımsa bu türler arasından dramı da eleyebilirsiniz. elde kaldı komedi ve korku. benim gözümde korku biraz daha ciddiyet ve oyunculuk gerektiren bir tür. hem günümüzde sosyal medyada "fenomen" denilen vasıfsızların bile komedi filmi çekebildiğini göz önünde bulundurursanız -biraz küfür ve abartılı tiplemelerle- bu işin altından kalkabilirsiniz.

şimdi karakterlere gelelim.
bize öncelikle saf ve borç batağında bir başkarakter lazım. sonra bir grup mafya lazım ama bunlar italyan mafyası tarzında olmayacak. daha aptal, daha türk işi bi mafya olacak. bir de güzel ve bizim saf başkarakterimize yardım edecek bir kadın yardımcı karakter.

bu eldekilerle doğaçlama yapsanız bile türk standartlarına göre kötü sayılmayacak bir yapım elde edersiniz.
hadi kolay gelsin. beni de galaya çağırmayı unutmayın.