bugün

megiddo savaşını bilmiyorsun dimi diye sorarlar adama.. (bkz: battle of megiddo) ingilizler filistin üzerinden girmiş halep'in 4km açığında katma'da mustafa kemal tarafından durduruluncaya kadar arapların desteğiyle işgal etmişlerdir. öyle ki mustafa kemal halep'i de tutmak istemiş fakat halepli arapların ingilizlerin yanında yer alması sebebiyle bu düşüncesini gerçekleştirecek ortam bulamamıştır.

edit: başlık bana kalmış.

edit:hayır bana kalmamış çok salak birşey olmuş.
(bkz: birinci dünya savaşı hainleri olarak araplar). filistin ve cümle araplara hangi şartlarda destek verilmelidir.
ismail yk bile anlamışken akp nin nereden gelip nereye gitmek istediğini, bu ülkede doğma büyüme anadolu çocukları anlamıyor ya işte onun için böyle saçma sapan tespitler yapıyorlar.
ismail yk nın one minnute şarkısını klibiyle beraber bir güzel seyretsin anadolu delikanlıları.
izlerken klip kızı ile esas oğlana iyi baksınlar.
sonra da klip kızını esas oğlan, esas oğlanı da klip kızı olarak değiştirsinler.
işte o an, akp ile israil arasındaki ilişkinin özetini yakalamak konusunda dev bir adım atacaklar.
zira birbirlerine deli gibi bağlı iki sevgiliden, sevdiğine aşık kızın arasıra one minute çıkışlarını takip eden sevinç ve arzu ile esas oğlanın kucağına, yatağına koşuşunu göreceklerdir.
akp ile israilin ilşişkisinin özeti işte budur.
biz filistinli çocukları, anaları çok sevdiğimiz, dürüstçe sevdiğimiz ve ölmelerini üzüntüyle karşıladığımız için akp ye karşıyız. ayrıca biz saldırmıyoruz. sadece kendimizi korumaya çalışıyoruz.
nefsi müdafa hakkımızı kullanıyoruz yani.
komik ifadelerden biri. ilkin akp kendisini salt müslümanlığı üzerinden kurmadığını kendisi deklare etmektedir. ikincisi müslümanlığı merkeze almış da olsa, bunun gerçek bir müslüman dayanışmasına giriştiği anlamına gelmediği açıktır politikalarından. üçüncüsü filistin davasına destek vermek için insan olmak yeterlidir, müslüman olmaya gerek yoktur. müslüman olduğunu iddia edenlerin filistin davasını politik malzeme etmeleri ne kadar insafsızlıksa, insanların ölümünü dinlerine bakarak değerlendiren zihniyetleri de o kadar allahsızcadır.