bugün

israil. Çünkü onlar olmasa kola ile tanışamazdık, fanta içmeye mecbur bırakılırdık.
ne filistini ne israili ikisini de sevmem.

ikisi de ülkemizin şuanda bulunduğu süreci yaratanlardır.

yaşasın tam bağımsız türkiye!
Filistini seviyorum israil şerefsiz devlet.
ikisinden birisini neden sevmek zorundayız sorusunu sordurtan mevzudur. gerçekten neden sevmek zorundayız ?
ananı mı daha çok seviyorsun, babanı mı?
tadında bir soru olmuş "bağzı" insanlar için..
buyursunlar cevaplasınlar..
ne toprağını satıp sonra işgalciler geldi diye ağlayan ve ermeni soykırımı tanıyan filistini ne hep daha çok diyen yavşak yahudileri severim. ikisi denize düşse plajda güneşlenirim.
tam arasındaki tarafsız bölgeyi daha çok seviyorum.
bizzat israil ülkesini ve filistin devletini gitmiş,görmüş, gezmiş biri olarak söyleyebilirim ki; iki tarafı da sevmiyorum, sevmek zorunda da değilim.
şu da var Kutsal Topraklar olarak biliniyor. Yahudiler, Hristiyanlar ve Müslümanlar için kutsaldır.yüzyıldan beri bölgede Arap ve Yahudi milli unsurlarının mücadelesi devam etmekte, yani işin içine inanç girdiğinden ötürü gerçekten boyut değişiyor.
ayrıca yer olarak kutsal olmasının dışında inanın oranın insanı beni ilgilendirmiyor. yani sevmek için sebep yok ülkeyi ya da devleti.
değerlerini koruyarak, ülkeni sevmen yeterli kardeşim, körü körüne sevmek cidden işe yaramıyor artık dünyada.