bugün

herkeste bir osmanlı fetişi uyandırmıştır.kurtuluş savaşı'nı çekseler daha mantıklı olacağını düşünürdüm.

ek olarak:vizyona girdiği ilk günden itibaren osmanlı'nın ne kadar güçlü bir devlet olduğu,türkiye'nin güç konusunda yetersiz kaldığı ve bir osmanlı olamadığı şeklinde saçmasapan yorumlar yüzünden bu filmle osmanlı fetişizminin arttığını düşünüyordum.yanılmadım.sağolun yavşak medya.
saçmalıktır.
bu filmin çekilmesi gayet iyi olmuştur. fetih 1453 ister ticari kaygı taşısın ister osmanlıcılık için yapılsın gayet gerekliydi ve görsel olarak çok iyiydi.

mutlaka kurtuluş savaşının destanını konu alan bir film de çekilecektir bizim türk milleti olarak bir çok destansı savaşımız vardır onlarında filmi Allah'ın izni ile çekilecektir. ne fark ediyor kurtuluş savaşı'da bizim destanımız istanbul'un fethi de. Hepsine sahip çıkacağız ve gerizekalı gibi benzetmeler yapmayacağız.
(bkz: osmanlıcılık)
Filmi siyasi görüşünü ayıramadan izleyenlerin söylediği sözdür.
filmi izlemedim henüz ancak yorumlara bakılırsa osmanlı devleti ve padişahlar genel olarak eli zikinde düşünülerek çekilmiş film. Muhteşem yüzyıl dizisinde de durum aynı. Osmanlı padişahları aynı zamanda halife olarak görülürken bu tür senaryoların amacını anlamak ta biraz zor.