bugün

dünyanın en saygın siyaset dergilerinden amerikan foreign policy ve ingiliz prospect dergilerinin düzenlediği yaşayan en büyük 100 entelektüel anketinde fethullah gülen in birinci seçilmesi sonucu ortaya çıkan durum.

edit; sevgili yazarlar sadece anket sonucunu yazdım. eksi ile sıvamışsınız. anketi ben yapmadım. valla
(bkz: ben dünyanın en güzel karısiyem)
3 gün 3 gece ağlamıştır kesin bu ödülü almak için.gerizekalı juri üyeleri de 'ne kadar duygusal, ne kadar naif bir insan' diye vermiştir ödülü kesin.
(bkz: kime göre neye göre).
nihat doğan'ın yüzyılın filozofu olması kadar gerçekçidir.
bu arada söz konusu anketin, feto'nun, abd'de oturma izni almak için taklalar attığı dönemde gerçekleşmesi, ilgi çekicidir.
bu anket zamanında fetoya bağlı bir dersanede geçmiştir bu konu. yoğun fetocu biyoloji sınıf hocası gelir. tahtaya uzun uzun link yazar. dersaneden çıkınca internete girip buradan verebildiğimiz kadar fethullah gülen oyu vermemizi ister. ve asıl komedi olan da kendisinin 3 gündür oy verdiği ve bir gün öncesi modemi resetleye resetleye 100 tane oy verdiğidir. manyaklığın hileciliğin daniskasıdır. istatistik denilen olayın ağzına sıçılma olayıdır. bütün feto tayfasının aynı şeyi yaptığı düşünülmüştür. siz bu kadar müslümansınız dedirtirler. insanı dinden tatlı tatlı soğuturlar. o anketin sonucununda şaibeli olduğu kesin görüşürüm içerisindedir.
--spoiler--
Adayları seçerken kullandığı kriteri, "Alanlarında müstesna konuma sahip olup, kendi ülkelerinin sınırlarını aşarak daha geniş alanda tartışmayı etkileme kabiliyeti göstermek." şeklinde özetleyen dergi, sıralamayı ise okurlara yaptıracak. Bunun için internet sitesinde bir anket başlatıldı. http://www.foreignpolicy.com adresini ziyaret edenler, 100 entelektüel arasından tercih ettikleri 5 kişiye oy verebiliyor.
--spoiler--

anketin saygınlığını araştırmak açısından ilk 10u yazayım.
1. FETHULLAH GÜLEN
2. MUHAMMAD YUNUS
3. YUSUF AL-QARADAWI
4. ORHAN PAMUK
5. AITZAZ AHSAN
6. AMR KHALED
7. ABDOLKARIM SOROUSH
8. TARIQ RAMADAN
9. MAHMOOD MAMDANI
10. SHIRIN EBADI

alla alla bi tane ingilizce isim yok enteresan. güvenilir bir anketmiş ulan. yaşasın fettullah en entellektüel miş oley.

fetoşçular yeter.
sonucunun anketi yapanları dahi şaşırttığı hede.

dergi yetkilileri ;

gülen e yakınlığıyla bilinen zaman gazetesinin ilk sayfasında anket haberinin yayınlanmasından sonra oyların akmaya başladığını belirtmiş..
(bkz: entel feto)
(bkz: benim aklıma gelmişti)
yorumsuz.
--spoiler--
Dergi editörü Tom Nuttall oylamanın amacına ulaşmadığını, bölgesel taraftar gurupları tarafından entelektüellik kriteri gözetilmeden manüple edildiğini yazmıştır.
--spoiler--
fetoyu enteli falan bırakın da. türkler sanal alemde ne zaman bir anketi kaybettiler? önce bunu bir cevaplayalım.
olayı en gerçekçi özetleyen finrod'u kutluyorum.şakirtler yığılmıştır ankete birinci olmuştur fetoş.
doğrusu anketlerin entelidir.
anketlerin gereksizliğini gözler önüne seren sonuç.
ankete fetoşçular akın yaparsa olacağı budur.

(bkz: hümeyninin dünyanın en büyük lideri olması) *
Doğrudur.. kesin sevmeyenler oy atmamistir.