bugün

bilimum forum ya da sözlük sitelerinde dinine bağlı müslümanlara "fetoş" denilmesiyle aynı olaydır.
dünya üzerinde saygı duyulan dünyanın sayılı entellektüel insanları arasında olan ancak sadece bizim ülkemizde saygı duyulmayan kendini gercekten vatanına adamıs kisidir.
fettullah gülen e çalışmanın para yapmasıyla ters orantılı olay.
bok atarken sapan, mancinik gibi araclar kullanildiginda daha fazla puan getiren durum.
elle tutulur herhangi bir köşesi olmayan önerme.

aynen diğer bütün uçlar gibi bununda neresinden tutarsan elinde kalıyor. şimdi gelelim konuya 3 sene önce trafik kazasında kaybettiğim kuzenim bütün eğitimini fetullah tandanslı okullarda alıp mezun olmuştu. mezun olduktan sonra yetkili kişilerce* her hafta halısaha maçları düzenlenip maçın öncesinde ve sonrasında birer saatlik konuşmalarla burda olayı yumuşatmaya gerek yok çünkü beyin yıkamanın dik alası yapılıyordu resmen. kuzenim beni o maçlara hiç çağıramadı "sen sıkılırsın" der giderdi "ulan maçın neyinden sıkılıcam hiç olmadı izlerim" diye düşünürdüm ama bişeyde diyemezdim. daha sonra bazı konuşmalarımızda bu beyin yıkama seanslarının özet içeriğini öğrendim; esneklik, herkesi kabullenme, suyuna giderek manipule etme ve tabiki en sonunda düşünemeyen zombiler yaratma. kuzenim benimde elimi verip kolumu kaptırmamam için hiç bulaştırmadı beni oralara.

diğerleride körü körüne bağlılıkta aynı bu şekil beyinlerin kararmasına yol açan süreçleri içinde bulunduruyor dikkatli bakarsak; ülkücüler, komünistler, kemalistler, aşırı dinciler, ateistler, vs. hepsinde o topluluğa kendini kanıtlamak için belirli bir ritüelden geçmek ve düşünce bakımından tek odaklı olmak zorundasın* ve hepsinde "kendinden olmayanı dışla ya da yapabiliyorsan kendin gibi olmasını sağla" düsturu en önemli ilkelerden biri.

ha şimdi ben prim yaptım mı inanın hiç bi fikrim yok ama beyinlerin körelmesini sağlayan her türlü düşünce kelepçelerinin içine çatır çatır sıçarım. bırakında kimse benim yerime düşünmesin, ben kendi adıma düşünebileyim.

işte bu yüzden elle tutulur herhangi bir köşesi olmayan önermedir. *

edit: ufak çikolata parçacıkları.
fetoş'u kullanmaktır.
günahtır.
(bkz: maaş+prim+ssk)
(bkz: maaş+fethullah gulen e bok atma+ssk)
*
(bkz: boka bok atmak)
fethullah gülen'i eleştirememe amacı güden durumdur. kişi, bu kişinin faaliyetlerini, düşüncesini, beğenmez ki eleştirir ama eleştirince de:
- bok atıyor yalancı, prim yapıcak göt, inanmayın buna...
eleştirince birilerinin rahatsız olduğunu gösteren durumdur. fakat eleştiren çoğu insan büyük ihtimalle boka bok atmanın saçmalığının farkındadır, yani akıllı uslu insanlardır, bu yüzden de bok atmazlar eleştiri yaparlar.
bir de konuyla alakalı olarak;
(bkz: abraham foxman)
emperyalizm pisliğine gırtlağına kadar batmış bir ajana bok atmak ne anlama geliyorsa işte bu da ondan prim yapıyordur.

fazlasını söylemeye bu ajana bile daha fazlasını söylemeye terbiyem müsaade etmiyor.
insanlar politik düşünceleri prim yapmak amacıyla kullanabilirler. sırf kız tavlamak için sosyalist olduğunu söyleyen, dine inanmadığını söyleyen adamlara rastladım. aynı mantıkla, dürüst ve doğru insan olduğunu göstermek için dine inandıklarını vurgulayanları da gördüm. daha kim olduğunu bilmedikleri kişileri eleştirenleri de...

yani prim yapmak adına fettulah güleni eleştiren insanların varlığı, onu eleştiren herkesin prim yapmak istediği anlamına gelmez. aynı mantıkla, fettulah gülen'in türk ve dünya siyasetinde oynadığı rolün ve/veya mit,cia gibi örgütlerle ilişkisinin olmadığı anlamına hiç gelmez.
(bkz: fethullah bizi pavyona götür)

(bkz: beşiktaş çarşı)

(bkz: 1 mayıs 2011)
şahsımın da her platformda kısa sürede şöhret olmasının sebebidir. fakat atılan bok ta boşuna değildir, haketmektedir.
adamına göre muamele diyelim.
(bkz: anne biri ultra primaya bok yapmış)
moda olmasıdır aslı. tıpkı rte gibi.