ferdinant ı gördük, amokaciyi, John Carew'i ve daha nicelerini ama bu adam başka. Hatta bambaşka.
Fernandes BJK nin başına gelen en önemli olay en iyi yabancı oyuncudur.
Muhtemeln kazara alınmıştır. Demirören aklı bilerek doğru iş yap(a)maz.
çok yetenekli olduğu kesin de dur bakalım yiğidim hele bir otur soluklan , bu arada fernandes te bi ispatlasın bakalım birşeyler.

yanlış olmasın beşiktaşlıyım.
Şu an öyle gibi görünüyor ama bir efsane olmak için çok yol almalıdır.
dere ve paça kavramlarıyla anlamlı şeyler çıkartmaya çalışalım. bunun sonucunda bu ibarenin yanlış olduğunu anlayacağız.
yetenek konusunda diyecek bir şey yok fakat en iyi demek için erken. bana kalırsa erken değil ama. yaşı daha müsait. hemde baya müsait. iyi işlere imza atabilir. fakat mevcut kadroda onunla birlikte oynayabilecek kaç oyuncu var ki? onun oyununu bozacak bir çok isim var. aragones'in dediği gibi petrol çıkarmasını beklememek lazım.
Beşiktaş ın efsaneleri genellikle türk futbolculardan oluşur. Metin , ali feyyaz , şifo , tayfur ya da sergen gibi mesela. Nouma nın durumu futbol performansı ile alakalı değil malum. Daha da eskilere girmiyorum. Beşiktaş ın Babalarını saymıyorum misal. Galatasaray ve fenerbahçe de prekazi , hagi , popescu , alex , uche gibi yıllarca forma giymiş efsane yabancılar mevcut. Ama beşiktaş ın yabancıları genelde 3 seneden fazla takımda durmuyorlar , dursalarda efsane olacak bir iş yapmıyorlar. Fernandes bu yaptıklarının üzerine 3 sene daha kalsın beşiktaş ta. Araya bir tane de şampiyonluk falan sıkıştırırsa kesinlikle beşiktaş ın gelmiş geçmiş en iyi yabancısıdır denilebilir.
(bkz: markus münch)
(bkz: federico giunti)
(bkz: pascal nouma)
(bkz: daniel amokachi)
(bkz: stefan kuntz)
su an icin degil ama bu sene besiktasi sampiyon yaparsa kesin efsane olur.
efsane değildir heniz
lakin beşiktaş ın en yeteklisi olduğuna şüphe yoktur.
geçmişin en iyisi şüphesiz sergen fırlmasıdır. ki öylesi bir daha zor gelir.
lakin yabancılar içinde fernandes i tek geçerim.
beşiktaşta kalırsa efsane olacağı kesindir.