bugün

ferdi tayfur hayranı olarak yetiştirilmektir .

çocukluğumun tamamının özetidir aslında ferdi tayfur şarkıları , abilerimden armağandır .

ferdi tayfur ile yatar , ferdi tayfur ile kalkardık bütün kasetleri mevcuttu o zaman oyuncak niyetine oynardım onlarla kule yapardım , kısaydım ama kasetlerin yarısını dizdiğimde bile boyumu aşardı .. duygu adamı olduk bi yerde gereksiz bir acı vardı üstümüzde sanki ama mutluyduk , ferdi abinin gazına gelip az aşık olmadık .. ayrılık sonrası en tehlikeli silahımdı ferdi tayfur şarkıları , yıldızlarda kayar durmaz yerinde diyerek az gidenleri gözyaşlarına boğmadım .

o zaman iki kabile gibiydi ferdiciler ve orhancılar , sosyal olma nedeniydi ...

- bak buda ferdici

cümlesi ile kan kardeş olurdunuz yeni tanıdığınız biriyle , rakı eşliğinde dinlendiği vakit daha bi pekişirdi ferdi eşliğinde dostluklar .

zamanla dışlandık toplumdan , arabesk dinlediğimiz için hayıfladılar . gülmekte vardı hayatta ağlamakta acı tarafını seçmekte özgürlüktü oysa , arabesk müzik kimseye birşey katmamış diye eleştirdiler . bana bir karakter , çocukluğuma oyuncak katmıştı oysa rakı sofralarına hoş muhabbetler , ayrılık akşamında akıtılan gözyaşları , gidenlerin arkasından yakılmış ağıtları ve kötü geçen günlerin ardından huzurum kalmadı fani dünyada diyerek deşarj olmayı armağan etmişti .

sustuğu vakit tüm şarkılar hatırlanandır .

--spoiler--
susunca şarkılar , susunca dilin
her saat başında hatırla beni
--spoiler--
Sürekli arabesk dinlenen bir ailede yetişme sonucudur.
belki de, hiç içki içmemek, hiç o kadar deli aşık olmamak yani standart insan olarak büyümektir de.

ferdi nin şarkılarındaki ritme, farklı yoruma hayran olmaktır.