bugün

hiç mi hiç anlayamadığım durumdur.

fenerbahçe eğer bir şike yapmışsa - ki yüzde doksan yaptı- bunu yapan yavşaklarda bulunması gereken suç, fenerbahçe taraftarından çıkartılıyor.

günlerdir fenerbahçe taraftarları itin götüne sokulup sokulup çıkartılıyor.

peki şimdi soruyorum sizlere: fenerbahçe taraftarının suçu ne?

diğer takımların taraftarları armalarına nasıl aşıksa, fenerbahçe taraftarları da öyle aşık. kimi zaman borç alıp maça gidiyorlar, kimi zaman yemeyip içmeyip bir şekilde destek oluyorlar.

şikeyi yapan fenerbahçe taraftarı değildir sözlük ahalisi! bu şerefsizliği yapan; yöneticilerdir, futbolculardır vs.

gidin onlarla alay edin, hiç bir taraftar böylesi bir durumda başka takımın taraftarlarıyla dalga geçmemeli.

ama fenerbahçeyi bu kadar ötekileştiren, yalnızlaştıran da fanatik bir yönetimin neticesidir.
'fenerbahçe cumhuriyeti' gibi bir saçmalığı ortaya çıkarmak kadar yavşakça bir davranış buna en basit örnektir.

taraftarların bu gibi durumlarda birbirlerine destek vermesi gerektiğine inanıyorum.

galatasaray uefayı ve süper kupayı aldığında bende göz yaşlarına boğulmuştum. liverpool faciasından sonra benim de yüreğim burkulmuştu.

özet geç güzel kardeşim derseniz; bu şike olaylarında suç kiminse ona yüklenilmeli. taraftarların hiç bir suçu yoktur.

biraz sonra gelen edit: bir kaç yüz tane gerizekalı ergen fanatiğin yaptığı çirkinlikler milyonlarca taraftara yükleyen arkadaşlarımızn olduğunu görüyorum.
peki o zaman, yunanistan takımı paoka kardeş takım diyen embesillerle koskoca beşiktaş taraftarını bir tutabilir miyiz acaba?
aziz yıldırımı başkan yapmaları diyebiliriz bunun dışında hiç bir suçu yoktur. şikeyi yapan fener bahçe değildir fenerbahçe yönetimidir camialar suçlu olmaz.
itaat et yazıp çirkinleşmeleri

rıza efendi iki ekmek bir süt diyerek toplumda infiale neden olmaları

iftarda aslan keseceğiz pankartları asarak espri yeteneklerinin kıt olması

tek büyük var o da fenerbahçe diyerek nefret objesi olmaları...
genel olarak aziz yıldırım a allah gibi tapmaları.
normal şartlarda yoktur. bir beşiktaşlı olarak destek bile verirdim kendilerine. ancak yarrak gibi şikeyi ve aziz yıldırımı savunmaları, internette veya taraftar gruplarının açıklamaları ile suçlu olmuş kişilerdir. yazıktır.
bir kaç yüz tane gerizekalı fanatik taraftarın yaptığı aptallıkların koskoca bir camiaya ve milyonlarca taraftara yüklenemeyeceğinden olmayan suçtur.
(bkz: yasadışı fenerbahçe silahlı suç örgütü)

örgüte yardım ve yataklık...

olaya bak ya!
sorunun içinde gizli olan cevabı bulunuz.
http://www.facebook.com/v...132621455520&comments

videoda görüldüğü gibi bir şike varsa bile futbolcuların ve taraftarların bu şike hakkında bilgisi yoktur. aziz yıldırım ve ekibi eğer şike yaptıysa zaten yargıda sonuca bağlanacaktır. işin kötü tarafı bu olayın hem medya, hem sosyal medya tarafından fenerbahçe için karalama kampanyası yürütülmesidir. bu soruşturma tamamlanır. daha sonrasında aziz yıldırım'ın suçsuz olduğu ispatlanırsa o zaman işler karışacaktır. bilip bilmeden köşe yazarlığı yapan, kalem tutmayı bilmeyen, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan cahil adamlar acaba kaç lira tazminatla kurtulacak?

bir soruşturma sürmekte. tüm programlarda söylenen sözler daha sonra o kişilere geri dönecektir. örneğin emenike ve sezer için para aldıklarını iddia eden takvim gazetesi(http://www.takvim.com.tr/...para-alma-goruntuleri-var) ve bir çok internet gazeteciliği yapanlar siz kimin adamlarısınız? yaptıklarınızda bu futbolculara art niyet yok muydu? hadi yok diyelim. siz de hiz gazetecilik kültürü de mi yok? nasıl araştırmadan yazarsınız? eğer biraz habercilik anlayışınız var ise "biz bu işi hakkıyla yapamadık. kapatıyoruz." dersiniz. yok kapatmazsanız da halk olanları görüyor. bir gün bu yaptığınız karalamalar size döner.
suçu yoktur.
ama isteği vardır:

(bkz: fenerbahçe/#12357777)
adam fenerliyse mutlaka bi suç işlemiştir. iyice araştırmak lazım.

http://www.youtube.com/watch?v=a4MbyFRaSww
Fenerbahçe degil ben sucluyum bile diyemeyip, öylece susan adami hala kollamak.
güncel Önemli Başlıklar