bugün

şike yapan takım değil takımdaki futbolcular olduğundan kaynaklanabilir.
bağlantıyı tam çözemedim ama ceza aldıran, takımlarla yapılan şike değil, ibrahim akın denen futbolcu. hem fenerin hem de beşiktaşımın dosyasında adı geçtiği için problem olduğu falan yazıyordu.
hala çözemediğim mantık hatasıdır.

şikeyi kulüp değil şahıslar yaptı, yani aziz yıldırım yaptı diyorlar değil mi? şikeyi aziz yıldırım ya da fenerbahçe yalnız mı yaptı? kendi kendine maç satın alıp kendi kurduğu takımlarla mı oynattı fenerbahçe'yi?
para alan sözde temiz kulüpler nerede? onların yöneticileri, futbolcuları, aklanan paklanan o saf temiz futbol neferleri nerede?

peki fenerbahçe türkiye liginde şike yaptıysa neden avrupa'da cezalandırılıyor? türkiye liginde neden cezalandırılmıyor?
mantıklı olan fenerbahçe'nin türkiye liginden düşürülmesi değil mi? sadece avrupa kupalarından men de neyin cezası böyle?

ne güzel de oynadılar fenerbahçe'yle. sözde fenerbahçe sevdalısı olan aziz yıldırım'ın da yardım ve destekleriyle tabii.
fenerbahçeli olarak şike olduğuna emin olduğum maç sivas maçıdır. Sivas maçında şike vardır korcan'ın yediği golleri objektif olarak izleyince bir nane olduğunu hissediyor insan. santos'un attığı gol, selçuk şahin'in attığı gol, yobo'nun attığı gol... bunlar bir maçta üst üste olunca insan işkilleniyor.

buradaki mantık hatası şike yapan kişinin korcan ile aziz yıldırım olmasıdır. Fenerbahçe ve sivaslı diğer oyuncuların bundan haberdar olduğunu sanmıyorum. O yüzden futbolcuların isyanı var bu konuya.

Benim anlam veremediğim şey ise neden böyle bir maçı şike yaparak kazanmayı istemek...? hani aziz yıldırım'ın düşüncesi neydi? sen galatasaray'ı yenmişsin, trabzonu yenmişsin, beşiktaş'ı yenmişsin... Sivas'tan mı çekindin? nedir yani kendini siktir et koca kulübü lekeledin?
(bkz: fenerbahçe şikeyi tek başına mı yaptı/#21099878)
Ulan çocukluğum Fenerin şike yapabildiği yıllara denk geldi ve hemen hemen her galatasaray maçında yeniyordu bizi. iyi oluyor fenerbahçe'ye şimdi.