bugün

ali koç tarafından aktarılan olay.

neymiş efendim? Bank asya'ya gitmek istiyoruz.

sen onu 1 hafta önce diyecektin. baktın kararlar istediğin gibi değil, uefa üstünde baskın yok, uefa'ya diş geçiremiyorsun; küstüm oynamıyorum!

yok öyle 3 kuruşa 5 köfte!

buna ucuz kahramanlık derler aga, taraftarı gazlama derler aga, romatizm derler!

edit: böyle "sonradan görme gurur" da oluyor ya, ilginç.
fenerbahçe'nin, "siz kovmadınız, biz istifa ediyoruz" diyerek başını arşa erdirme çabasıdır. türk milleti neyin ne olduğunu çok iyi bilmektedir. bu tarz açıklamalarla ancak ve ancak kendi taraftarınızı uyutursunuz.

(bkz: kral çıplak)!
zaten düşecekler düşmeden önce biz gidelim de gururu var ortada.
ya abi ben anlamıyorum. biz şikeyi kabul ettiğimiz için falan bu kararı almadık ki, baskı ve zorlamayla fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi hakkını "şike yaptığı" sebebiyle elinden almayı, kulübü kaosa sürükleyip bir de üç-beş kişinin yayıncı kuruluşun cebi dolacak diye ligden atılmamayı sindiremiyoruz. asıl siz iki gün önce "fener bank asyayı kabul etmez yea, onlarda o gurur yok yea" diyenler göt oluyorsunuz ama herşey gibi bunda da üste çıkmayı ihmal etmiyorsunuz.
(bkz: sen beni kovamazsın ben istifa ederim)
gördüğümüz kadarıyla ligden çekilme talebi de birilerinin dilinden kurtulmak için yetersizdir. deniyor ki hem suçlu hem güçlü.

bu takımın beşiktaş gibi kupasını iade etmemesinin sebebi kendinden şüphesinin olmamasıdır. çünkü;

https://www.facebook.com/...525418007337&comments

de ki gibi kendisine rakip olanlara karşı, alex'in kafasındaki kanla, gökhan gönül'ün kaburgasındaki çatlakla, uğur boral'ın bacağındaki kırıkla, özer hurmacı'nın ayağındaki platinle kazanmıştır bu ligi. hem de her rakibini en az bir çoğu kez de 2 kere yenerek.

deniyor ki hakemlerle yeniyorsunuz. ama mevcutta bir tane bile hakem sorgulanmamıştır.

deniyor ki, 2 ay sonra zaten düşeceklerdi.

hayır. benim bu konuşmadan anladığım, sen beni şampiyonlar ligi'ne göndermiyorsun. ama ligde oynatıyorsun. bu saçmalık. ben ya hem şampiyonlar liginde hem de süper lig de oynamalıyım ya da ikisinden de düşmeliyim. ve senin elinde daha iddianamesi bile hazırlanmamış soruşturmanda, çaresizlikten takımın temizlikçilerini sorgulamandan başka elinde hiç bir şey yok! ben sana şüphem yok ve şampiyonlar ligi'ne gideceğim dedim. uefa'da sen de kabul ettin. ancak sonra bazı jurnalci takımların, bazı ajitasyoncu hamsilerin mailleriyle uefa savcısını çağırdın. belge bilgi göstermedin, getirdin 1 saatte kesin düşecekler dedin. adamlar sana hiçbir şey söylememesine hiçbir şekilde tehdit etmemesine karşın, sırf siyasi oyunlar kurmak için beni göndermedin. bahane olarak % 1 dedin. sonra uefa benim yerime benimle birlikte sorgulanan başka bir takımı aldı. üstelik başkanının yurt dışına çıkma yasağını da alel acele kaldırdın...

http://hotfile.com/dl/127...4c/03._ses_klibi.rar.html

bunları yaparken benim kendimi savunmama izin vermedin. kendimi savunma ihtimalimi de ortadan kaldırmak için tam da kuralardan 1 gün önce saat 18:30 da bu kararı verdin. hatta vermedin, verdirildin.

ben kendimi savunacağım.

bu esnada kazanacağım hakkım olan tazminat parasını azaltmamak için bu işi sizin gibi kılıfına uyduruyor ve alt lige gitmek istiyorum.
önce ligden düşssün diyenler olduğunda biz fenerbahçeliler ligden düşürün dersek ucuz kahramanlık denir bunun adına. nerden vuracağınızı şaşırmaya başladınız farkındamısınız denilesidir.

hadi birazcık saçmalamayı kesin artık dedirten zırvaladır bunlar.
durum değerlendirmesi yapınca;

1- eğer şike varsa fenerbahçe küme düşürülmelidir, yoksa lige devam etmelidir. ne yapıldı, lige devam edecek dendi.
2- eğer federasyon fenerbahçe'nin suçlu olduğunu düşünüyorsa küme düşürmelidir ve şampiyonlar liginden men edilmelidir, eğer suçu tespit edemiyorsa küme düşürmemelidir ve şampiyonlar ligine katılmalıdır. ne yapıldı, suç tespit edilemediği için küme düşürülmedi ama şampiyonlar liginden men edildi.
3- eğer fenerbahçe şampiyonlar liginden men ediliyorsa, süper ligden de men edilmelidir. ne yapıldı, şampiyonlar liginden men edildi ama süper ligden düşürülmedi.

bu 3 ifade birbiriyle çelişiyor. özellikle son ifade yukarıdaki 2 ifade ile kesinlikle çelişiyor. bunun adı da ucuz kahramanlık değildir. bu yüzden son ifadeye göre küme düşürülmesi gereken fenerbahçe'nin haklı tepkisidir bu. bu saatten sonra daha kötü olamaz, düşürülsün gitsin.