artık gelenekleşen davadır. alışkanlık yapıp 3. 4. diye devam edebilir. ama benim ön görüm aziz Yıldırım'ın çıkıp ''ülke menfaatlevi için. cas davasını çekiyovuz'' diyecek olmasıdır. namus bozulmayaydı iyiydi.
halbuki türk futbolu şike yapıldığı zaman kaybetmişti. şikeyi yap yap ceza alınca sonra ''ama türk futbolu'' de. iyi o zaman türk futbolu gelişmesi için 22 yaş altı futbolcular hiç kart cezası almasınlar. istikrar sağlasınlar.
köylü tavuğunun yumurtlamasına bakmaz. komşusunun tavuğu da yumurtlamıyorsa problem yoktur. fenerbahçe zarar görecekse türk futbolu da dibe vursun hiç önemli değil. hatta keşke demir ören bir çılgınlık yapıp fifa kararını ciddiye almasa da türk takımlarının hepsi ceza alsa..
tehlikeli bir davadır.

nedeni basit, aslında nedeninden ziyade davayı reddetme durumu söz konusu zaten...

ancak tehlikeli boyutu da, cas'ın vereceği hüküm uefa'nın hükmünden çok daha ağır olabilir. yani uefa 2 yıl verdiyse cas "az vermişsiniz hacı, küme düşürün, 10 yıl men edin" diyebilir.

ki bunun örnekleri fazlasıyla var.

o açıdan son derece riskli bir durum... aziz yıldırım muhtemelen cas'a gider gitmesine de orada ne tür savunma yapar cidden fenerbahçe için düşündürücü olan kısım bence bu.

fenerbahçeli olsaydım, yani ne bileyim böyle sıradan bir fenerbahçe taraftarı bile olsaydım kulüp başkanının değişmesi için elimden gelen her şeyi yapardım... ne bileyim muhalefet ayaklanıp olağanüstü seçimli genel kurula gidilebilir.

fenerbahçe'nin hayrını düşünmem ama şöyle 2 dakika düşündüğüm zaman bu sonuç çıkıyor.