bugün

şike yaptığı kesinleşen bir takımın hala küme düşürülmemesi çok ilginçtir.

hepimiz temiz bir lig istiyoruz.

uefa yetkilisi geldi 1 haftada her şeyi anladı, şampiyonlar ligine katılamaz diye rapor verdi. bizimkiler hala bikbikbik ötüyorlar.

şike yapmasaydı uefa böyle bir karar verir miydi?

ayrıca şampiyonlar ligine katılmayan bir takımın şampiyonluk kupasının hala elinden alınmaması daha büyük bir çelişkidir.

bir de demokrasi ülkesi olmaktan bahsediyoruz ya, nah oluruz böyle giderse. gelişmekte olan ülkeler listesinden hiç çıkamayız.
fenerbahceli olmamama ragmen, sevindigim bir gercektir.
Neden mi
Cunku fenerbahce kume duserse benim ulkem temiz bir lige kavusacaktir, ama Turk milleti karakteristik olarak temiz , aci cektirmeyen bizleri kanser etmeyen futbola ilgi duymaz , bu yuzdendirki furbol ulkemizde biter. Futbol bitmesin abi
bu ulkeyi göstere göstere sikmeye calisan Tarafin temsilcileri mecliste oturuyor senin derdin temiz bir lig fenerbahce dusurulsun bilmem ne. Ne yapmis bu fener hay gecmisini sikeyim ya şike yapaninda yaptiraninda.

Fenerbahceliyim.
Çok gerçektir.
(bkz: gerçeğin önde bayrakla gidenidir)
bazı bukAlemun sporluların şimdiden tutuşmaya başladıkları için şiddetle bekledikleri durum. lan tamam fenerbahçe oldugu müdetçe sampiyon olamayacagınızı anladınızda, buna önleminiz bu olmasın be hacı. kendinizi böyle teseli etmeyin.
fazlasıyla gerçektir. ama düşürülmesine gerek yok bu futbolla zaten kimin şampiyon olucağı bellidir.
not:galatasaraylıyım
iti köpeği rahatsız eden durum. fenerbahçe küme düşünce rahatlayacak mısınız?
hem küme düşürülmediler hemde utanmadan gelene geçene koyuyorlar ne ayıp şey. 17 maçın 12 tanesini hafta içi maçı olarak oynuyorlar olmuyor. 5. dakikada kaptanlarını atıyorlar takım daha da hırs yapıyor 10 kişi kalmasına rağmen yine kaybetmiyor. ayda en az 2 defa uefadan haber geldi düşüreceklermiş diye haber yapıp ara gaz veriyorlar ama takımın morali bozulmadığı gibi aksine motive olup maçlara çıkıyorlar. daha neler neler. sonuç mu 27 maç 24 galibiyet 3 beraberlik.
not:fenerbahçe'liyim en önde gidenlerinden.

(bkz: koyuyorlar efendim durduramıyoruz)
eninde sonunda dusecektir, cunku ya fener kume duser yada hukumet iki durumda da turkiye kazanir
pişkin federasyonu, pişkin futbolcuları ve pişkin taraftarını hiç rahatsız etmeyen durumdur. nasıl şampiyon oldukları belli hala şike şike şampiyonuz deme yüzsüzlüğünü gösterebilen bi kulüpten ne beklersin? o kulubü düşürmemek için elinden gelen herşeyi yapan tff başkanına sormak isterim, sen neyin başkanısın? seni ne diye oturttular oraya?
yöneticisi yolsuzluk yapar ceza almaz, futbolcusu sahada her türlü çirkefliği yapar ceza almaz, taraftarı her fırsatta sahaya iner, küfür eder ceza almaz.
uefa bu ezikleri nasıl şampiyonlar ligine almadıysa ve tff denen kurum da aynı dik duruşu sergilemeli, bu bebelere gereken cezayı vermelidir.
gerçi tff diyoruz, kimi kime şikayet ediyorsak.
bir beşiktaşlı olarak, aramızdaki rekabetten dolayı fenerbahçeyi sev(e)mem ama, ligden düşürülmesi de saçma. çünkü, bu ligde kimse temiz değil.
ulan hakkaten fenerbahçenin küme düşeceğine şampiyonluğun trabzonspora verileceğine, beşiktaşa kimsenin dokunmayacağına inanan gerizekalılar var ya. şike yaptığı kesinleşmiş cümlesini kullanan embesil arkadaşım sana sesleniyorum, suç ispatlanana kadar herkes masumdur, bilmiyorsan oku öğren. beşiktaştan bahsedelim, adamların teknik direktörü içeride, direktör lan! yani şike yapmaya çalışan insan takımı sahaya süren insan! serdal adalı beyefendiniz, tüpçü başkanınızı her yerde temsil eden bir yöneticiniz içerde. trabzonspor başkanı kefalet ödeyerek içeri girmedi ve hala yurtdışına çıkma yasağı var, takımının deplasman şl maçlarına bile gidemiyor. hala ötüyorsunuz mk ne mal ne aymaz ne gerizekalı insanlarsınız.

size son sözüm bsg çay koy
ben fenerbahçelyim inanmıyorum şike yaptımıza, fakat yaptıysak ve durum düşmemizi gerektiriyosa paşalar gibi oynarız bank asyada. diğer takım taraftarlarının buna bu kadar takmasını anlamış değlim. kim temiz bu ligde onu yazın.
uefa fenerbahçeyi şike yaptığı şüphesi olduğu için şampiyonlar liginden men etti, yani şike yaptığına dair kesin bir kanıt yok ortada. ben galatasaraylıyım fakat gerçekleri görmemek için aptal olmak lazım, takım ağzıyla konuşanların zekasından şüphe duyuyorum açıkçası.
Devre arasında uefa yetkilileri gelir ve 1 haftada çözer bu işi. federasyonun buna gücü yetmeyeceği kesin.
sahada yenemiyoruz, masada yenelim düşüncesinin ürünü bir başlık ve yorum. bekleyelim ve görelim. ama hayır beklemeyelim, hemen küme düşürelim, bizde bu kabustan kurtulalım demenin başka yolu. yıllardır çoook can yaktığımızı biliyordum, ancak gerçekten bu kadarmı acıttık ya???? inanamıyorum...
suç sabit olana dek herkes masumdur sakızını bir kez daha ağızlara veren iddia. bakın ben iddia dedim, suç sabit bulununcaya kadar herkesin de masum olduğuna inanırım, bu bir hukuki mecburiyettir, yani hukuk kalkıp da bize "sen kafana göre takıl demiyor, suçu kesinleşmemiş insana suç isnad edemezsin" diye emrediyor ama öte yandan baktığımız vakit aziz yıldırım'ın "çete lideri olmaktan" yargılandığı da bir gerçek. başkanınızın mafya ilişkileri yaktı sizi, salya saçmayın ortalığa. galatasaray'ın başına böyle bir olay gelseydi "abi öyle demeyin adamların suçu kesinleşmemiş" mi diyecektiniz. osman baydemir'in bir lafı var, sizi onunla uğurluyorum azize'nin goygoycuları.
sadece fenerin şike yaptığını savunmak, sadece fener taraftarlarının küfrettiğini, diğerlerinin asla kaka şeyler söylemediklerini savunmak kadar aptalcadır. bunu bilip de bilmezden gelecek kadar ahlaksız olanlar ile bunu bile anlayamayacak kadar beyinsiz olanların ısıtıp ısıtıp önümüze koydukları gerçektir. ama merak etmeyin, fener düşürülecek.
tamam, suçu sabit olana dek herkes masumdur, tamam, kabul.

peki mahkeme kararı çıktığı an itibariyle küme düşürülüp, önümüzdeki yıla bankasya'dan başlamayı kabul ediyor musunuz? yani hak ne ise o.

etmiyorsunuz di mi? mehmet ali aydınlar'da etmediği için mahkeme kararı her ne olursa olsun düşme kararı sezon sonunda verilecektir dedi.

peki sezon başında neden verilmedi bu karar? çünkü play off'lar yoktu, önümüzdeki yılın gelirleri düşünülmemişti. şimdi play off'lar getirilerek 4 büyük takım ilk 4 içinde yer alacak ve o maçlar ayrıca satılarak müthiş bir gelir elde edilecek.

siz hâlâ komplo deyin...
önce bir puan durumuna bak takım hala mağlubiyet almadı sonra acı gerçeği anlayacaksın. ayrıca (bkz: ağlama melis)
(bkz: fenerbahçenin galibiyetlerini görünce çıldıran bukalemunlar)

olm yenilmeyin demiyoruz, hobi olarak yenilin.
(bkz: delil yok panpa)
düşürüldüğünde önemi kalmayacak önerme. liseliler kızacak şimdi ama gerçek bu. yok 588322 maçtır yenilmiyoruz, yok 643 derbi maçı aldık hikaye bunlar. düşünce tarihe geçeceksin, kıyamete kadar ayar üstüne ayar yiyeceksin. şimdi hayal kuruyosun; düşmesekde bende hacı şakirimle gelsem sözlüğe diye ama beyhude. uefa ordan bi uzatıyo dereağzına kadar. daha önce yaşadınız bunu. ayrıca iki kelimesinden biri bukalemun olan 31 cilere bir rögar kapağı geliyo.
http://www.habervitrini.c...ani_tasimiyor-564744.html
bir türkiye gerçeği. gerçekten hak ise ve hak ediyorsak düşürülsündür zaten. kimsenin korkusu yok bu işten. en azından onurlu fenerbahçe'lilerin yok.

ama karı gibi liglerin halini, şeklini, oynanışını değiştirip sadece yayıncıyı ve diğerlerini ve hatta kendi cebini düşünen yavşaklara "lan sizi köpekler yemez" dediğimiz de "öhöbhöbölö" demek kolay.
varsa götü olan düşürür bizi, delikanlı gibi kıvırmadan. hukuki sürecin amına koyarak değil, gerekli yaptırımı ve ivediliği sağlayarak yapsaydınız keşke de, biz de bileydik hakikaten götümüz ak mı, kara mı?
ve göreydik türk futbolunu kim nasıl kurtarıyormuş? buyrun kurtarın bakalım, bekliyoruz!

düşürüldüğümüz zaman kendine göre bize ayar vermek isteyenlere de tek bir cümlem var: "sizin topunuzun büyüklüğünün ederi bir çubuklu olmaz, bunu da yazın kenara!"
şimdi kafana göre dalga geçebilirsin.